Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Sukcesy Solarisa na rynku hiszpańskim. Niemal wyłącznie pojazdy niskoemisyjne

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
17-04-2020
Ostatnia modyfikacja:
21-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Sukcesy Solarisa na rynku hiszpańskim. Niemal wyłącznie pojazdy niskoemisyjne
fot. Solaris
Solaris zdobywa coraz więcej kontraktów w Hiszpanii. Klienci z tego kraju są zainteresowani przede wszystkim rozbudowaną ofertą producenta w obszarze pojazdów z napędami alternatywnymi. Niemal wszystkie zamówienia z tego roku opiewają na autobusy zero- i niskoemisyjne. W ostatnich tygodniach firma znacznie rozbudowała swoją sieć serwisową, co pozwoli jeszcze lepiej obsługiwać wygrane kontrakty.

Od kilku miesięcy Solaris coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność w Hiszpanii. Tylko w tym roku firma zdobyła zamówienia na niemal 60 pojazdów zero- i niskoemisyjnych, które cieszą się największym zainteresowaniem hiszpańskich klientów producenta. Wszystkie nowo zamówione autobusy – elektryczne, hybrydowe i CNG – wyjadą na drogi hiszpańskich miast jeszcze w tym roku, przyczyniając się do redukcji szkodliwych emisji spalin.

– Niezwykle istotne jest to, że aż 90% zamówień pozyskanych przez Solarisa w tym roku, dotyczy autobusów z napędami alternatywnymi. 1/3 z nich to pojazdy napędzane wyłącznie elektrycznie – mówi Kepa Mendikute, dyrektor zarządzający Solaris Bus Ibérica.

14 przegubowych autobusów elektrycznych firmy Solaris wyjedzie na ulice Barcelony w ramach zamówienia złożonego przez TMB. Z kolei przewoźnik z położonej nieopodal Badalony – TUSGSAL – zdecydował się na hybrydy Solarisa. Do jego floty do końca 2020 roku dołączy 11 pojazdów osiemnastometrowych Urbino 18 hybrid. Autobusy hybrydowe o długości 12 metrów producent dostarczy także do prywatnego operatora Avanza z miasteczka Elche na wschodzie Hiszpanii.

Ponadto Solaris zdobył zamówienia na 20, bardzo popularnych w Hiszpanii, ekologicznych autobusów napędzanych CNG. 13 sztuk Urbino 12 CNG zakupił prywatny operator Moventis, który obsługuje ruch miejski Barcelony. Kolejne gazowce, w tym jeden przegubowy, Solaris dostarczy także do Burgos i do Girony.

Przedstawicielem firmy Solaris na rynku hiszpańskim jest spółka Solaris Bus Ibérica. Jej aktywne działania da się zauważyć nie tylko w liczbie wygranych przetargów, ale także w obszarze after sales. Rozbudowana w styczniu sieć serwisowa pozwoli jeszcze sprawniej dokonywać konserwacji i napraw autobusów Solaris we flotach przewoźników w Hiszpanii. Do dyspozycji klientów zostało oddane dodatkowe 100 punktów obsługi serwisowej na terenie Hiszpanii i Portugalii w ramach sieci Alltrucks Truck & Trailer Service.

Solaris w ostatnich latach dokonuje przeorientowania organizacji produkcji i obsługi posprzedażowej w kierunku pojazdów z napędami alternatywnymi, nisko- i zeroemisyjnymi. Jest to wyraźnie widoczne w strukturze sprzedaży spółki. W roku 2019 autobusy niskoemisyjne i bezemisyjne stanowiły niemal 50% wszystkich sprzedanych pojazdów, a autobusy bezemisyjne – trolejbusy i pojazdy elektryczne – aż 1/3.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Petros Spinaris dołącza do zarządu Solarisa

Prawo & Finanse

Petros Spinaris dołącza do zarządu Solarisa

Redakcja 24 maja 2019

Zobacz również:

Petros Spinaris dołącza do zarządu Solarisa

Prawo & Finanse

Petros Spinaris dołącza do zarządu Solarisa

Redakcja 24 maja 2019

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5