Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Suchy Las kupuje cztery niskopodłogowe autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-01-23 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Suchy Las kupuje cztery niskopodłogowe autobusy
Fot. MOs810, lic. CC BY-SA 4.0ZKP Suchy Las
Miejscowość pod Poznaniem rozpisała przetarg na cztery nowoczesne, niskopodłogowe autobusy miejskie. Będą współfinansowane z funduszy unijnych.

Zakup autobusów to część projektu „Realizacja węzła przesiadkowego w Złotnikach w celu zwiększenia dostępności linii kolejowej nr 354 Poznań-Piła”, na który pieniądze gmina zyska z RPO dla województwa wielkopolskiego na lata 2014–20, w ramach Zintergowanych Inwestycji Terytorialnych.

Przedmiotem zamówienia są cztery autobusy miejskie klasy MAXI, czyli o długości 12 metrów. Muszą być fabrycznie nowe, czyli wyprodukowane w 2017 r. Każdy powinien pomieścić co najmniej 90 pasażerów z czego 28 na miejscach siedzących, z których co najmniej 6 powinno być dostępne z poziomu niskiej podłogi. Co ciekawe zamawiający wymaga tylko dwojga drzwi w układzie 2–2–0.

Autobusy muszą być przystosowane do obsługi systemu PEKA, czyli poznańskiej karty miejskiej. To oznacza m.in., że drzwi powinny być wyposażone w system liczenia pasażerów. Pojazdy powinny być wyposażone w silniki spełniające normę emisji spalin Euro 6.

Na oferty czekają w Zakładzie Komunikacji Publicznej w Suchym Lesie do 27 lutego. Na zakupy chcą przeznaczyć 3 360 000 zł netto. Od oferentów wymagane jest doświadczenie w postaci należycie zrealizowanych w ciągu ostatnich trzech lat dostaw autobusów o wartości minimum 3 mln zł.

Zamawiający opracował dość skomplikowane kryteria, w ramach których cena ma wagę 60 proc. Poza tym punkty będzie można uzyskać za warunki techniczno–eksploatacyjne (16 proc.), warunki gwarancji i serwisu (14 proc.), komfort (5 proc. – chodzi o powierzchnię niskiej podłogi, możliwość manewrowania pulpitem kierowcy, czy liczbę siedzeń dostępnych z niskiej podłogi), ekologię (3 proc. – chodzi o zużycie energii) oraz bezpieczeństwo (2 proc. – możliwość gaszenia pożaru w komorze silnika).

Suchy Las to podpoznańska gmina, która powoli staje się „sypialnią” stolicy Wielkopolski, bo w ciągu ostatnich lat właśnie tam, do rozbudowywanych osiedli domów wielo– i jednorodzinnych przenoszą się poznaniacy. ZKP Suchy Las korzysta z ponad dwudziestu autobusów, którymi obsługuje sześć linii autobusowych w ramach umowy z ZTM Poznań.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kielce unieważniły przetarg na 25 hybryd

Komunikacja

Kielce unieważniły przetarg na 25 hybryd

Jakub Dybalski 17 stycznia 2017

Warszawa szuka firmy, która będzie badała ruch

Mobilność

Warszawa szuka firmy, która będzie badała ruch

Jakub Dybalski 16 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5