Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Strzegom z ofertami na autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-09-06 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Strzegom z ofertami na autobusy
fot. WU
Gmina Strzegom otworzyła oferty w przetargu na zakup trzech autobusów. Na dostawy przeznaczono pół roku. Zadanie jest dofinansowane ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Przedmiotem ponowionego przetargu jest dostawa trzech autobusów z podziałem na dwie części. Pierwsza zakłada dostawę dwóch autobusów podmiejskich z min. 45 miejscami siedzącymi, a druga – jednego autobusu z min. 35 miejscami siedzącymi.

Długość dłuższego pojazdu – z min. 45 miejscami siedzącymi i 10 stojącymi – określono na 13,5 m, dopuszczalny układ drzwi 1-2-0 lub 2-2-0, wymagany jest silnik o mocy min. 210 kW. Maksymalną długość krótszego pojazdu – z min. 35 miejscami siedzącymi i 10 stojącymi – określono na 11 m, dopuszczalny układ drzwi 1-2-0 lub 2-2-0, wymagany jest silnik o mocy min. 180 kW. Pojazdy mają być częściowo niskopodłogowy i umożliwiać wjazd osoby na wózku, wymagane są klimatyzacja, monitoring i system informacji pasażerskiej.

Kilka dni temu – 2 września – minął termin składania ofert. Wystartowały dwa podmioty. SOR Libchavy wycenił pierwszą część na 1,886 mln zł brutto, a II na 918 tys. zł brutto. Firma ABP Bus&Coach proponuje odpowiednio 2,102 mln zł brutto i 1,026 mln zł brutto.

W każdej części o wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja na pojazd (10%), gwarancja na perforację poszyć zewnętrznych oraz szkieletu podwozia i nadwozia (10%), gwarancja na powłoki lakiernicze (10%), parametry techniczne – ogólna liczba miejsc siedzących i liczna miejsc siedzących dostępna z poziomu niskiej podłogi (10%). Na dostawy przeznaczono sześć miesięcy.

Budżet na zakup trzech pojazdów wynosi 2,957 mln zł. Jednocześnie zamawiający informuje, że przewiduje możliwość dołożenia brakujących środków.

We wcześniejszym przetargu wybrano dostawcę jednego pojazdu miejskiego z min. 16 miejscami siedzącymi i 10 stojącymi. Maksymalną długość określono na 8 m. Wygrała firma MMI ze Zbyszewa. Zadanie jest dofinansowane ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego. Zamawiający zamierza powierzyć użytkowanie autobusów operatorowi publicznego transportu zbiorowego wyłonionemu w drodze zapytania ofertowego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Helsinki bez hulajnóg w weekendowe wieczory

Mobilność

Helsinki bez hulajnóg w weekendowe wieczory

Jakub Rösler 06 września 2021

W Biskupcu wystartowała komunikacja miejska

Komunikacja

W Biskupcu wystartowała komunikacja miejska

Przemysław Farsewicz 06 września 2021

Strzegom ponownie kupuje autobusy

Komunikacja

Strzegom ponownie kupuje autobusy

Witold Urbanowicz 30 lipca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5