Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Struk: Integracja taryfowa w ramach PKM obejmie Kartuzy

Dalej Wstecz
Autor:

Paweł Rydzyński

Data publikacji:
2014-09-15 10:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Struk: Integracja taryfowa w ramach PKM obejmie Kartuzy
źródło: facebook/PKMstacja Gdańsk- Niedźwiadek z lotu ptaka
– Z biletem metropolitalnym po otwarciu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na pewno będzie można dojechać do Kartuz – powiedział „Rynkowi Kolejowemu” Mieczysław Struk, marszałek woj. pomorskiego.

Otwarcie 17-kilometrowej linii stanowiącej fundament projektu PKM, która połączy stację Gdańsk Wrzeszcz z Rębiechowem, planowane jest na drugą połowę przyszłego roku. Aby PKM odniosła sukces, niezbędne jest także podjęcie szeregu działań pobocznych, z których najważniejsze to synchronizacja rozkładów linii autobusowych z pociągami oraz rozszerzenie zintegrowanej taryfy o pociągi zawierające się w ramach projektu PKM, który w I etapie obejmować będzie trasy z Gdańska przez Rębiechowo do Gdyni, Kartuz i Kościerzyny. Marszałek Mieczysław Struk powiedział, że w tym momencie w zasadzie pewne jest rozszerzenie integracji taryfowej (w ramach trójmiejskiego biletu metropolitalnego) o całą trasę do Kartuz.

Czy bilet metropolitalny będzie rozszerzony też o całą trasę do Kościerzyny? Na razie – raczej nie: najpierw najprawdopodobniej, po uruchomieniu PKM, przeprowadzone będą szczegółowe analizy potoków pasażerów, a później na tej postawie podejmowane będą decyzje, w jakim kierunku należy dalej rozwijać integrację taryfową w woj. pomorskim.

W sobotę odbył się – ostatni przed otwarciem linii – „dzień otwarty” na budowie PKM, na gdańskim Niedźwiedniku (jej największą atrakcją była możliwość przejazdu po fragmencie linii drezynami). W tym momencie podkłady leżą już na długości 15 km nowej linii (przynajmniej na jednym torze), a szyny – na długości 9 km. Od kilku tygodni, w rejonie lotniska w Rębiechowie, możliwy jest też (wykonany tymczasowo) wjazd na nową linię, co ułatwia transportowanie materiałów budowlanych.

Niezależnie od planów rozszerzenia integracji taryfowej o Kartuzy, istnieją obecnie już bardzo konkretne plany związane z rozszerzeniem trójmiejskiego biletu metropolitalnego w drugą stronę, do Tczewa. Władze tego miasta pod koniec czerwca br. wyraziły formalne zainteresowanie przystąpieniem do Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Władze województwa poprosiły w związku z tym MZKZG o wyliczenia dotyczące kosztów związanych z rozszerzeniem zakresu obowiązywania biletów metropolitalnych do Tczewa. MZKZG czeka również na odpowiedzi z gminy wiejskiej Pszczółki i gminy wiejskiej Tczew, czy są zainteresowane przystąpieniem do Związku. Wówczas przedstawione zostaną marszałkowi wyliczenia i dowiemy się, czy bilety metropolitalne będą ważne do Tczewa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Co zrobić, żeby projekt PKM (nie) został popsuty

Komunikacja

Co zrobić, żeby projekt PKM (nie) został popsuty

Paweł Rydzyński 05 września 2014

PKM zostanie włączona w system biletu metropolitalnego?

Prawo & Finanse

PKM zostanie włączona w system biletu metropolitalnego?

Paweł Rydzyński 24 lipca 2014

Gdańsk: Jesteśmy ostrożni co do integracji taryfowej w ramach PKM

Prawo & Finanse

Gdańsk: Jesteśmy ostrożni co do integracji taryfowej w ramach PKM

Paweł Rydzyński 28 lutego 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5