Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Strażacy z metra pomogą strażakom i ratownikom na powierzchni

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-01-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Strażacy z metra pomogą strażakom i ratownikom na powierzchni
fot. MW
Strażacy Metra Warszawskiego będą wspierać działania ratowników nie tylko pod ziemią, ale na terenie całej Warszawy. Na mocy zawartego porozumienia zakładowa służba ratownicza kolei podziemnej będzie podlegać Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej.

Dzięki podpisanemu dziś przedłużeniu porozumienia Zakładowa Straż Ratownicza Metra Warszawskiego nadal będzie wspierać inne warszawskie jednostki straży pożarnej na wypadek kryzysów. Decyzją komendanta głównego mogą oni również wziąć udział w działaniach poza metrem.

Zakładowa Straż Ratownicza stacjonuje obecnie na Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty. Dysponuje trzema pojazdami ratowniczymi i stałą obsadą pełniącą obowiązki 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Służący w Metrze strażacy, podczas przygotowania do pełnienia swoich obowiązków, w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG), przeszli kurs pomocy przedmedycznej w postaci tzw. Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Kursanci uczą się udzielania pomocy w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz KSRG.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy istnieje w Polsce od 1995 roku. Jego podstawowym celem jest ochrona życia, zdrowia, mienia lub środowiska poprzez: walkę z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi, ratownictwo techniczne, chemiczne i od 1997 roku również poprzez ratownictwo ekologiczne i medyczne. Głównym założeniem przy tworzeniu KSRG było powiązanie ze sobą różnych podmiotów ratowniczych.

W 2018 roku po raz pierwszy podpisano porozumienie w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, na mocy którego strażacy Metra Warszawskiego będą odbywać wspólne ćwiczenia ze strażakami podlegającymi komendzie głównej.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5