Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Strajk w Solarisie. Firma twierdzi, iż produkcja pojazdów trwa

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-01-28 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Strajk w Solarisie. Firma twierdzi, iż produkcja pojazdów trwa
fot. Solaris Bus & Coach
Trwa strajk w Solarisie. Na dzisiaj (28 stycznia) zaplanowano pierwsze od wybuchu strajku rozmowy pomiędzy zarządem spółki, a pracownikami. Publikujemy kolejne stanowisko firmy, która twierdzi, że produkcja jest kontynuowana, a z dnia na dzień strajkuje mniej pracowników. Protestujący twierdzą jednak, iż produkcja stoi, a strajkujących pracowników przybywa.

Strajk w Solarisie śledzimy i relacjonujemy od samego początku, a więc od poniedziałku 24 stycznia bieżącego roku. Każdy dzień przynosi nam nowe wydarzenia i komunikaty, lecz do tej pory nie udało się doprowadzić do kolejnych rozmów między stronami. Wszystko zmieniło się po czwartkowych wydarzeniach, kiedy to prezes spółki, Javier Calleja, został wybuczany przez protestujących i ostatecznie umówił się z nimi na rozmowy dotyczące postulatów strajkujących. Ma się ono zacząć dziś w samo południe.

Przypomnijmy, iż pracownicy domagają się równych podwyżek dla wszystkich zatrudnionych, a postulowana kwota to 800 złotych brutto. Zarząd firmy ciągle powtarza iż w połowie stycznia przyznał już podwyżki w wysokości minimum 270 złotych. Strajkujący odpowiadają iż istotnie jest to prawda, ale podwyżka miała procentowy charakter i najwięcej zarobili na niej menedżerowie, a nie pracownicy produkcji.

Poniżej publikujemy kolejne stanowisko firmy przesłane nam przez rzecznika Solarisa, Mateusza Figaszewskiego. Do treści, które Solaris komunikował już wcześniej doszły następujące nowe informacje:

“Procesy produkcyjne, choć w niektórych obszarach z utrudnieniami, są kontynuowane. Środa była trzecim dniem z rzędu z malejącą liczbą osób biorących udział w proteście. W skali całej firmy w środę udział w proteście zadeklarowało 23 proc. zatrudnionych (25 proc. we wtorek). W obszarach bezpośrednio produkcyjnych ten wskaźnik wynosi 36 proc. (39 proc. we wtorek).

Od początku tygodnia, wbrew przekazywanym informacjom, wszystkie nasze zakłady kontynuują ‒ z mniejszymi lub większymi utrudnieniami ‒ swoją pracę. W środę wykonaliśmy 3 z 8 zaplanowanych autobusów. Od początku tygodnia ukończyliśmy 10 pojazdów. Dziękujemy wszystkim pracownikom, którzy nieprzerwanie kontynuują oraz wznawiają pracę. Dlatego ponownie apelujemy do strony związkowej i jej liderów, o zaprzestanie strajku, powrót do rozmów i jak najszybsze wypracowanie porozumienia z korzyścią dla wszystkich pracowników i przyszłego rozwoju firmy” - czytamy w komunikacie.

Warto podkreślić, że strajkujący twierdzą odwrotnie - iż produkcja nie jest realizowana, a liczba osób popierających postulaty i nie podejmujących pracy zwiększa się.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Prezes Solarisa wybuczany. Będzie spotkanie ze strajkującymi

Prawo & Finanse

Prezes Solarisa wybuczany. Będzie spotkanie ze strajkującymi

Jakub Rösler 27 stycznia 2022

Strajk w Solarisie trwa, a akcje CAF tracą na wartości

Prawo & Finanse

Strajk w Solarisie trwa, a akcje CAF tracą na wartości

Jakub Rösler 25 stycznia 2022

Strajk w Solarisie. Produkcja stanęła

Prawo & Finanse

Strajk w Solarisie. Produkcja stanęła

Jakub Rösler 24 stycznia 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5