Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Stawiguda wypracowała wstępny kształt gminnej komunikacji

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2019-09-18 11:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Stawiguda wypracowała wstępny kształt gminnej komunikacji
fot. UG Stawiguda
Po miesiącach ustaleń udało się wreszcie władzom podolsztyńskiej Stawigudy wypracować model gminnych połączeń autobusowych. Właśnie w tym celu poprzednie władze pozyskały trzy autobusy Otokara.

Na ostatniej radzie gminy Stawigudy zaproponowano wstępnie siatkę połączeń autobusowych wraz z rozmieszczeniem przystanków. Zmianą będzie sposób obsłużenia mieszkańców, gdyż do tej pory mówiło się o zapewnieniu dojazdów do Olsztyna, a dokładnie do pętli Tęczowy Las na obrzeżach miasta, tymczasem obecny schemat zakłada obsłużenie jak największej liczby miejscowości.

Wstępna propozycja rozkładu jazdy zakłada uruchomienie czterech linii. Pierwsza z nich będzie miała ok. 22 km i poprowadzi ze Stawigudy przez Wymój, Dorotowo, Tomaszkowo, Bartąg do osiedla Zacisze w Olsztynie. Kolejna propozycja to linii z Rusi przez Bartąg, Bartążek do osiedla Tęczowy Las na obrzeżach miasta. Przedostatnia linia połączy Stawigudę przez Pluski z Rybakami. Natomiast ostatnia linia połączy Stawigudę przez Łańsk, Gągławki z Rusią.

Nie jest to jednak ostateczna propozycja, gdyż w jej sprawie będą mogli wypowiedzieć się mieszkańcy, którzy będą z niej tak naprawdę korzystać. Wiadomo już, że gmina zleci obsługę tras zewnętrznej firmie, której udostępni pozyskane wcześniej trzy autobusy Otokara o długości 5,8 m z jedną parą podwójnych drzwi. Gmina poinformowało już o zamiarze znalezienia operatora w formule przetargu poprzez ogłoszenie w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej. W dokumencie wskazuje się, że gmina zamierza uruchomić połączenia w III kwartale 2020 roku. Wstępne szacunki mówią, że roczny koszt utrzymania nowych linii wyniesie co najmniej 1 mln zł. Zorganizowanie komunikacji w Stawigudzie nie wpłynie natomiast na funkcjonowanie linii nr 129, do funkcjonowania której gmina dopłaca wraz z gminą Olsztynek.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jacek Sutryk: Więcej aut Wrocław nie wytrzyma

Przestrzeń

Jacek Sutryk: Więcej aut Wrocław nie wytrzyma

Jakub Dybalski 23 sierpnia 2019

Dublin kupi 600 autobusów i wytyczy dla nich 16 korytarzy

Przestrzeń

Dublin kupi 600 autobusów i wytyczy dla nich 16 korytarzy

Jakub Dybalski 21 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5