Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Stawiguda po raz kolejny kupuje małe busy. Tym razem już typowe

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2018-10-02 15:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Stawiguda po raz kolejny kupuje małe busy. Tym razem już typowe
fot. geo573, lic. CC A 3.0 Unported
Podolsztyńska gmina Stawiguda nie ma szczęścia do przetargu. Już po raz trzeci próbuje dla siebie i sąsiedniej gminy Jonkowo zakupić małe autobusy. Miałyby one pozwolić na zorganizowanie komunikacji gminnej dla mieszkańców. Tym razem zdecydowano się ujednolicić zamówienie, co może przełoży się na większe zainteresowanie oferentów.

Stawiguda zamierza zakupić autobusy, które miałyby połączyć przede wszystkim Ruś, Bartąg, okolice Zacisza i Bartążek z osiedlem Tęczowy Las, gdzie kończą kursy autobusy miejskie z Olsztyna. Tam mieszkańcy gminy Stawigudy mogliby się wygodnie przesiąść i kontynuować jazdę do centrum stolicy regionu. Cześć pojazdów gminie udało się pozyskać. Mimo przekroczenia budżetu, Stawiguda za 1,9 mln zł wybrała ofertę Bus Trans Technik na zakup 3 sztuk autobusów Otokar. Pojazdy mają mieć długość minimum 5,8 m z jedną parą podwójnych drzwi. W pojazdach tych znalazłoby się miejsce dla co najmniej 40 pasażerów.

Brakiem ofert zakończyły się części przetargu na zakup jednego autobusu średniej wielkości oraz dwóch autobusów dla gminy Jonkowo – jednego o długości minimalnej 5,8 m, a drugiego o długości 8,1 m. Stawiguda postanowiła po raz kolejny przeprowadzić procedurę przetargową, licząc, że jednak znajdzie się firma, która zrealizuje nietypowe zamówienie. Część parametrów technicznych uległa zmianie.

Kolejna próba

Stawiguda chce kupić jeden autobus o długości minimalnej 8,1 metra. Wejście do środka mają zapewnić już nie jedne pojedyncze drzwi, ale dwoje – pierwsze pojedyncze 0,65 m, a drugie podwójne o szerokości 1 m. Pojazdy przewidziano na 40 pasażerów z miejscami do siedzenia dla 20. Ponadto w środku ma się znaleźć jedno miejsce na wózek osoby niepełnosprawnej. Zaznaczono, że autobus w części dostosowanej dla osób niepełnosprawnych ma być niskowejściowy, czyli pozbawiony stopni wejściowych, w którym przynajmniej 35% przestrzeni przeznaczonej dla pasażerów stojących tworzy powierzchnię pozbawioną stopni i zapewniającą dostęp do co najmniej jednej pary drzwi wejściowych. Silnik ma spełniać normę emisji spalin Euro 6. Dodatkowo dla pasażerów przewidziano klimatyzację, dostęp do WiFi oraz tablice z informacją pasażerską.

W przetargu kolejna część stanowi zamówienie na rzecz gminy Jonkowo. W tym przypadku zamawiający oczekuje dwóch autobusów – tym razem oba mają być minimalnej długości 8,1 m. Parametry są więc identyczne do pojazdów, które zamawia Stawiguda. Również w tej części w pojeździe będzie klimatyzacja, monitoring oraz dostęp do WiFi. W autobusach zamontowane będą tablice z informacją pasażerską. Zamawiający wymaga, że wykonawca podejmie się naprawy gwarancyjnej w miejscu garażowania lub ewentualnego unieruchomienia pojazdu.

Jednolity przedmiot zamówienia

Ujednolicenie zamówienia powinno wzbudzić większe zainteresowanie firm. Mają one czas na składanie ofert do 8 listopada. Oferty na autobusy oceniane będą pod kątem ceny (60%), warunków gwarancji (20%) i możliwości zwiększenia liczby ogólnych miejsc w autobusach (20%). Za każde 12 miesięcy gwarancji i serwisu powyżej 24 miesięcy przyznane zostaną dodatkowe punkty. Tak samo będzie, jeżeli oferent zwiększy liczbę ogólnych miejsc o minimum 5 w każdej jednostce taboru. Zwycięzca przetargu dla każdej z części będzie miał 240 dni od podpisania umowy na dostarczenie pojazdów. Zakup współfinansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
SPPK Police decyduje się na MAN-a

Komunikacja

SPPK Police decyduje się na MAN-a

Witold Urbanowicz 28 września 2018

Lublin ponawia przetarg na 20 elektrobusów

Komunikacja

Lublin ponawia przetarg na 20 elektrobusów

Witold Urbanowicz 27 września 2018

PKM Katowice kupują 25 autobusów o długości 12 metrów

Komunikacja

PKM Katowice kupują 25 autobusów o długości 12 metrów

Witold Urbanowicz 26 września 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5