Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Stawiguda ma operatora komunikacji gminnej

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2019-10-31 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Stawiguda ma operatora komunikacji gminnej
fot. UG Stawiguda
Wójt gminy Stawiguda pochwalił się, że udało się wybrać operatora, który obsłuży gminną komunikację w regionie. Za funkcjonowanie autobusów gmina miałaby płacić ok. 1,5 mln zł rocznie.

We wrześniu władzom podolsztyńskiej Stawigudy udało się wypracować model gminnych połączeń autobusowych. Teraz wójt gminy Stawiguda, Michał Kontraktowicz, poinformował, że wybrano już operatora, który miałby obsługiwać połączenia.

– Kolejny krok do uruchomienia gminnej komunikacji publicznej zrobiony. Radni na komisji rady gminy zarekomendowali projekt budżetu, w którym zapisane zostały koszty komunikacji na następne lata. Na razie planujemy kursy w dni robocze, a rozkład połączeń ma być dopasowany do zajęć szkolnych – wyjaśnia Kontraktowicz. Podkreśla przy tym, że nie jest to wersja ostateczna. – Będziemy ją w miarę pozwalających na to środków, dostosowywać do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Teraz czekamy na sesje rady gminy i decyzję radnych. A jeśli ta będzie pozytywna, w dalszej kolejności liczę na wszelkie uwagi, które pozwolą nam komunikację ulepszać, tak by służyła wszystkim mieszkańcom – dodaje.

Wstępna propozycja rozkładu jazdy zakłada uruchomienie czterech linii. Pierwsza z nich będzie miała ok. 22 km i poprowadzi ze Stawigudy przez Wymój, Dorotowo, Tomaszkowo, Bartąg do osiedla Zacisze w Olsztynie. Kolejna propozycja to linii z Rusi przez Bartąg, Bartążek do osiedla Tęczowy Las na obrzeżach miasta. Przedostatnia linia połączy Stawigudę przez Pluski z Rybakami. Natomiast ostatnia linia połączy Stawigudę przez Łańsk, Gągławki z Rusią.

Uruchomienie komunikacji gminnej w Stawigudzie zaplanowano już pod koniec listopada. Koszty funkcjonowania, które poniesie w całości gmina, wyniosą ok. 1,5 mln zł. Bilet na przejazd ma wynosić 3 zł. Wybrany, spośród kilkunastu firm, operator ma dostarczyć własne cztery pojazdy. Obsłuży także posiadane przez Stawigudę trzy Otokary o długości 5,8 m z jedną parą podwójnych drzwi.

Zorganizowanie komunikacji w Stawigudzie nie wpłynie natomiast na funkcjonowanie olsztyńskiej linii nr 129, do funkcjonowania której gmina dopłaca wraz z gminą Olsztynek.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań: Pierwszy woonerf na Kwiatowej. Bez parkujących aut

Przestrzeń

Poznań: Pierwszy woonerf na Kwiatowej. Bez parkujących aut

Redakcja 30 października 2019

Stawiguda wypracowała wstępny kształt gminnej komunikacji

Komunikacja

Stawiguda wypracowała wstępny kształt gminnej komunikacji

Przemysław Farsewicz 18 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5