Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Stawiguda dokłada do nietypowego zamówienia

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2018-09-24 10:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Stawiguda dokłada do nietypowego zamówienia
wiz. Otokarbus
Udało się rozstrzygnąć część zamówienia na nietypowe autobusy dla Stawigudy pod Olsztynem. Pojazdy mają posłużyć do obsługi komunikacji gminnej. Mimo znacznego przekroczenia budżetu, gminie udało się znaleźć brakujące środki.

Gmina Stawiguda rozpisała we współpracy z inną podolsztyńką gminą – Jonkowem, przetarg na zakup taboru. Autobusy miałyby połączyć przede wszystkim Ruś, Bartąg, okolice Zacisza i Bartążek z osiedlem Tęczowy Las, gdzie kończą kursy autobusy miejskie z Olsztyna. Tam mieszkańcy gminy Stawigudy mogliby się wygodnie przesiąść i kontynuować jazdę do centrum stolicy regionu.

Tylko jedno z trzech zadań udało się rozstrzygnąć. Zamawiający nie otrzymał ofert na zakup jednego autobusu średniej wielkości oraz dwóch autobusów dla gminy Jonkowo – jednego o długości minimalnej 5,8 m, a drugiego o długości 8,1 m. Naturalną koleją rzeczy zadania te zostały unieważnione.

Inaczej stało się z częścią pierwszą przetargu, gdzie Stawiguda poszukiwała dostawcy 3 sztuk małych jednostek taboru. Stawiguda zażyczyła sobie pojazdy o długości minimum 5,8 m z jedną parą podwójnych drzwi. W pojazdach tych znalazłoby się miejsce dla co najmniej 40 pasażerów, a dla 20 przewidziano miejsce siedzące. Silnik w pojeździe ma spełniać normę emisji spalin Euro 6. Pojazdy mają być również wyposażone w klimatyzację oraz miejsce dla osoby na wózku.

W ponowionym postępowaniu pojawiła się jedna oferta od Bus Trans Technik z Warszawy, która jest dealerem Otokara w Polsce. Oferent zaproponował pojazdy za 1,9 mln zł. Stawiguda na ten cel przygotowała wyłącznie 800 tys. zł. Jak się okazuje, ponad dwukrotnie wyższa cena nie okazała się przeszkodą i gmina wybrała ją jako najkorzystniejsza przyznając komplet punktów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Autobus połączy Olsztyn z Olsztynkiem. Podpisano porozumienie

Komunikacja

Autobus połączy Olsztyn z Olsztynkiem. Podpisano porozumienie

Przemysław Farsewicz 19 września 2018

Warszawa:  Taniej za miasto, taniej z 14 gmin do stolicy. Od września

Prawo & Finanse

Warszawa: Taniej za miasto, taniej z 14 gmin do stolicy. Od września

Witold Urbanowicz 29 sierpnia 2018

Nie tylko Stawiguda, ale i Olsztynek chce autobusy do Olsztyna

Komunikacja

Nie tylko Stawiguda, ale i Olsztynek chce autobusy do Olsztyna

Przemysław Farsewicz 29 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5