Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Stary dworzec w Poznaniu oficjalnie otwarty dla ofiar wojny w Ukrainie

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-04-06 16:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Stary dworzec w Poznaniu oficjalnie otwarty dla ofiar wojny w Ukrainie
fot. tt Wojewoda Wielkopolski
Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie starego dworca kolejowego w Poznaniu. Budynek będzie pełnił teraz funkcję poczekalni dla wolontariuszy oraz wszystkich potrzebujących, którzy przybywają do Poznania z powodu rosyjskiej agresji w Ukrainie.

Stary budynek dworca kolejowego w Poznaniu od wielu lat nie pełni już swojej pierwotnej roli. Poczekalnia i kasy zostały przeniesione do nowej hali dworcowej, zlokalizowanej w budynku galerii handlowej Avenida. W budynku dawnego dworca działał food hall, który został zamknięty kilka miesięcy temu. Pierwsze zapowiedzi o tym, iż budynek ma zostać przystosowany do pełnienia tymczasowej poczekalni dla osób uciekających przed rosyjską agresją pojawiły się prawie miesiąc temu.

14 marca informacje o nowych planach wobec dworca przekazał wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński. Od tego czasu trwały przygotowania i pozyskiwanie niezbędnych zgód po to, aby budynek mógł zostać wykorzystany z myślą o wolontariuszach i potrzebujących. Dzisiaj wreszcie się to udało i stary dworzec przyjmie pierwsze osoby.

– W budynku powstała strefa, w której osoby uciekające przed wojną z Ukrainy mogą odpocząć po podróży. Wyznaczone zostało także miejsce dla wolontariuszy, którzy będą mogli dzięki temu kontynuować działania w celu zapewnienia pomocy dla przybywających na dworzec obywateli Ukrainy – napisał na swoim twitterze wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński.

Warto dodać, iż otwarcie dworca miało nastąpić już wczoraj, o czym informowała poznańska Gazeta Wyborcza. Ostatecznie działanie to się nie powiodło, a na otwarcie trzeba było poczekać do dziś.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5