Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Startują prace w Zabrzu: Tramwaje linii 3 nie dojadą do Mikulczyc

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-03-29 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Tramwaje Śląskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Startują prace w Zabrzu: Tramwaje linii 3 nie dojadą do Mikulczyc
fot. Tramwaje Sląskie
Od 1 kwietnia tramwajowa linia nr 3 nie dojedzie do Zabrza Mikulczyc. Powodem jest rozpoczynająca się właśnie modernizacja torowisk w placu Teatralnym oraz wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i Religi. Całe zadanie ma zostać zrealizowane do połowy grudnia 2019 roku.

Umowa na realizację zadania związanego z przebudową infrastruktury tramwajowej w Zabrzu wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i ul. Religi od ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Stalmacha wraz z odgałęzieniami podpisana została 11 lutego 2019 r. – Od tego czasu wykonawca przygotowywał się do rozpoczęcia prac, uzgodnił zmiany w organizacji ruchu i rozpoczął badania mostu nad Bytomką. Teraz fizycznie może rozpocząć prace, choć w pierwszych dniach mogą one jeszcze w dużej mierze polegać na dalszych badaniach mostu, których nie dało się wykonać przy prowadzonym ruchu tramwajów – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Od poniedziałku 1.04.2019 r. zmieniona zostanie trasa linii nr 3, która nie będzie kursować do Mikulczyc, lecz w relacji: Makoszowy pętla – Gliwice zajezdnia. Na wyłączonym z ruchu tramwajów odcinku Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi autobusową komunikację zastępczą oznaczoną jako T-3, kursującą w relacji: Zabrze Goethego – Mikulczyce pętla z częstotliwością co 20 minut.

W pierwszym etapie wykonawca, konsorcjum krakowskich spółek KZN Rail i Spaw-Tor, zmodernizuje torowisko w rejonie placu Teatralnego. W następnych etapach realizowane będą prace kolejno: w ul. Powstańców Śląskich i w ul. Religi.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5