Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Starachowice z trzema ofertami na centrum przesiadkowe

Dalej Wstecz
Data publikacji:
12-10-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Starachowice z trzema ofertami na centrum przesiadkowe
mat. UM Starachowice
Tylko nieznacznie wyższe oferty pojawiły się w przetargu Starachowic na uporządkowanie otoczenia dworca zachodniego. Powstanie w tym miejscu centrum przesiadkowe z nowymi peronami autobusowymi i dwupoziomowym parkingiem. Zadanie oszacowano wstępnie na ok. 13 mln zł.

Główny zakres zamówienia obejmuje przebudowę placu dworca, budowę dróg dojazdowych do peronów autobusowych z minirondem i zwrotką, budowę peronów z wiatami, budowę drogi rowerowej z parkingiem dla rowerów, chodników oraz ciągu pieszo-jezdnego. Zaprojektowano obniżony krawężnik oraz płytki wskaźnikowe dla niewidomych w rejonie przejść dla pieszych. Przebudowę przejdzie dodatkowo ul. Nadrzeczna, która wzbogaci się o rondo na skrzyżowaniu z ul. Sportową. Korekcie zostanie poddane skrzyżowanie z ul. Sportową i Radomską.

Istotnym elementem zadania będzie także budowa parkingu dwupoziomowego. Obiekt o konstrukcji płytowo-słupowej w technologii żelbetowej zaplanowano na 1,5 tys. m kw. Konstrukcja będzie miała 3,25 metra wysokości. Zaplanowano 91 miejsc parkingowych. Zaprojektowano 4 miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych w pobliżu wjazdu/wyjazdu z parkingu. Na parkingu zewnętrznym przy budynku dworca będą kolejne 2 miejsca dla niepełnosprawnych.

Nie zabraknie również miejsc postojowych typu kiss&ride oraz dla taksówek. Zaplanowano także przebudowę kanalizacji deszczowej oraz sieci: elektroenergetycznej, oświetleniowej, telekomunikacyjnej, gazowej oraz budowę ogrodzenia od strony linii kolejowej.

Całość zadania oszacowano na 13,25 mln zł. Do przetargu stanęły trzy firmy. Najtańsza oferta tylko nieznacznie przewyższa budżet zamawiającego. Firma Budowlana Anna – Bud z Warszawy chce realizować zadanie za 13,35 mln zł. Kolejna w kolejce jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Kartel z Jędrzejowa za 13,5 mln zł. Najdroższą ofertę złożyło konsorcjum z liderem Inżynieria Rzeszów oraz firmą Budromoststarachowice za 15,3 mln zł.

Wybór wykonawcy odbędzie się po analizie kryteriów ceny (60 proc.), okresu gwarancji i rękojmi (20 proc.) oraz za proponowaną wysokość kary umownej z tytułu zwłoki w zakończeniu przedmiotu umowy (20 proc.). Wszyscy udzielą 84 miesięcy gwarancji oraz zadeklarowali karę w wysokości 0,4 proc. wartości umowy.

Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 12 miesięcy na realizację prac. Inwestycja realizowana jest w ramach Projektu p.n.: „Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego”. Gmina otrzymała na to zadanie dofinansowanie unijne.

Przypomnijmy, że podobną inwestycję gmina realizuje przy dworcu wschodnim, przy którym również powstaje centrum przesiadkowe. Roboty rozpoczęły się w kwietniu tego roku. Przebudowa terenu kosztuje miasto 2,6 mln zł.

Wizualizacje TUTAJ 
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5