Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Starachowice wybrały dostawcę autobusów gazowych

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-02-16 14:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Starachowice wybrały dostawcę autobusów gazowych
fot. UABAutobus dla Wilna
Miasto Starachowice rozstrzygnęło przetarg na zakup 20 autobusów CNG o długości 12 m. O zamówienie starały się cztery podmioty. Ostatecznie zwycięża mający w Starachowicach fabrykę MAN, który złożył najdroższą ofertę.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 20 nowych autobusów miejskich zasilanych sprężonym gazem ziemnym CNG. Zamawiający wymaga całkowicie niskopodłogowych autobusów o długości 11,8-12,2 m, mogących przewieźć min. 80 podróżnych. Wymagany jest silnik spalinowy o zapłonie iskrowym, zasilany sprężonym gazem ziemnym (CNG), o mocy min. 180 kW. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

W I połowie stycznia minął termin składania ofert. Wystartowały cztery podmioty. Turecki Otokar jest w stanie dostarczyć pojazdy za 22,755 mln zł. Autosan proponuje 24,526 mln zł, SOR Libchavy – 24,572 mln zł, a MAN Truck & Bus – 25,805 mln zł. Wszystkie propozycje mieściły się w budżecie określonym na 27,552 mln zł brutto.

Wczoraj (15 lutego) rozstrzygnięto postępowanie. Ostatecznie postępowanie wygrał MAN, który zdobył 57,03 pkt w kryterium ceny (60%) i 32 pkt w kryterium oceny technicznej (40%). Autosan zdobył 60 pkt w kryteium ceny i 16,80 pkt w kryterium oceny technicznej, natomiast oferty firm SOR Libchavy i Otokar Otomotiv odrzucono. W kryterium technicznym pod uwagę brano materiał lub technologia wykonania konstrukcji nadwozia i podwozia autobusu, emisja CO2, zużycie energii, rodzaj zawieszenia przedniego, liczba miejsc dostępna z poziomu niskiej podłogi, podatność serwisowa i poszycie boczne, unifikacja silnika, cechy autobusu hybrydowego. Na realizację zamówienia przeznaczono 12 miesięcy – jednak nie wcześniej niż 10 stycznia 2022 r.

Na realizację zamówienia przeznaczono 12 miesięcy – jednak nie wcześniej niż 10 stycznia 2022 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gorzów Wlkp. z ofertą na elektrobusy i ładowarki

Komunikacja

Gorzów Wlkp. z ofertą na elektrobusy i ładowarki

Witold Urbanowicz 15 lutego 2021

Suwałki z ofertami na autobusy gazowe i tablice informacyjne

Komunikacja

Suwałki z ofertami na autobusy gazowe i tablice informacyjne

Witold Urbanowicz 12 lutego 2021

KM Łomianki z jedną ofertą na dostawy autobusów

Przestrzeń

KM Łomianki z jedną ofertą na dostawy autobusów

Witold Urbanowicz 09 lutego 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5