Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Starachowice budują centrum przesiadkowe

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2021-09-10 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Starachowice budują centrum przesiadkowe
mat. UM Starachowice
Starachowice budują centrum przesiadkowe
Starachowice budują centrum przesiadkowe
Starachowice budują centrum przesiadkowe
Gmina Starachowice rozpisała przetarg na uporządkowanie otoczenia dworca zachodniego. Powstanie w tym miejscu centrum przesiadkowe z nowymi peronami i dwupoziomowym parkingiem. Zadanie oszacowano na ponad 13 mln zł.

Główny zakres zamówienia obejmuje przebudowę placu dworca, budowę dróg dojazdowych do peronów autobusowych z minirondem i zwrotką, budowę peronów z wiatami, budowę drogi rowerowej z parkingiem dla rowerów, chodników oraz ciągu pieszo-jezdnego. Zaprojektowano obniżony krawężnik oraz płytki wskaźnikowe dla niewidomych w rejonie przejść dla pieszych. Przebudowę przejdzie dodatkowo ul. Nadrzeczna, która wzbogaci się o rondo na skrzyżowaniu z ul. Sportową. Korekcie zostanie poddane skrzyżowanie z ul. Sportową i Radomską.

Istotnym elementem zadania będzie także budowa parkingu dwupoziomowego. Obiekt o konstrukcji płytowo-słupowej w technologii żelbetowej zaplanowano na 1,5 tys. m kw. Konstrukcja będzie miała 3,25 metra wysokości. Zaplanowano 91 miejsc parkingowych. Zaprojektowano 4 miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych w pobliżu wjazdu/wyjazdu z parkingu. Na parkingu zewnętrznym przy budynku dworca będą kolejne 2 miejsca dla niepełnosprawnych.

Nie zabraknie również miejsc postojowych typu kiss&ride oraz dla taksówek. Zaplanowano także przebudowę kanalizacji deszczowej oraz sieci: elektroenergetycznej, oświetleniowej, telekomunikacyjnej, gazowej oraz budowę ogrodzenia od strony linii kolejowej.


mat. UM Starachowice

Całość zadania oszacowano na 13,25 mln zł. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 12 miesięcy na realizację prac. Inwestycja realizowana jest w ramach Projektu p.n.: „Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego”. Gmina otrzymała na to zadanie dofinansowanie unijne.

Składanie ofert określono do 30 września. Wybór wykonawcy odbędzie się po analizie kryteriów ceny (60 proc.), okresu gwarancji i rękojmi (20 proc.) oraz za proponowaną wysokość kary umownej z tytułu zwłoki w zakończeniu przedmiotu umowy (20 proc.).

Przypomnijmy, że podobną inwestycję gmina realizuje przy dworcu wschodnim, przy którym również powstaje centrum przesiadkowe. Roboty rozpoczęły się w kwietniu tego roku. Przebudowa terenu kosztuje miasto 2,6 mln zł.


mat. UM Starachowice

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gorzów Wlkp.: Rusza przetarg na Dworcową i węzeł przy dworcu

Przestrzeń

Gorzów Wlkp.: Rusza przetarg na Dworcową i węzeł przy dworcu

Witold Urbanowicz 02 września 2021

Węzeł Kraków Swoszowice będzie gotowy później

Przestrzeń

Węzeł Kraków Swoszowice będzie gotowy później

JM/KŁ, Rynek Kolejowy 28 sierpnia 2021

Gniezno z nowym centrum przesiadkowym i rowerem miejskim

Mobilność

Gniezno z nowym centrum przesiadkowym i rowerem miejskim

Jakub Rösler 18 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5