Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Stalowa Wola Rozwadów: Osiem ofert na remont dworca

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-11-27 11:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Stalowa Wola Rozwadów: Osiem ofert na remont dworca
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na kompleksowy remont dworca Stalowa Wola Rozwadów ze zmianą zagospodarowania wnętrz. O zamówienie ubiega się osiem firm – w większość sporo poniżej budżetu zamawiającego. Prace potrwają dwa lata.

Stalowa Wola Rozwadów leży przy linii kolejowej nr 68 relacji Lublin – Przeworsk. Budynek dworca został wybudowany w 1888 r. Założono jego kompleksową renowację dworca z odtworzeniem detali, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonaniem nowych stropów i wzmocnieniem fundamentów. W środku zaplanowano – oprócz przestrzeni dla pasażerów – pomieszczenia Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami, Straży Ochrony Kolei oraz pod wynajem. Przetarg prowadzony jest w formule zaprojektuj i wybuduj. Więcej o zakresie prac pisaliśmy tutaj.

Wczoraj (26 listopada) minął termin składania ofert. Wystartowało osiem firm i wszystkie, z wyjątkiem jednej, zmieściły się w budżecie określonym na kwotę 24,089 mln zł brutto. Firma ZRB Korem Kazimierz Koc proponuje 9,188 mln zł, konsorcjum Texom i AJ Profibud – 12,174 mln zł, Budimex ¬– 14,588 mln zł, Erbud – 16,742 mln zł, Erekta Budownictwo Specjalistyczne – 18,573 mln zł, Merx – 18,900 mln zł, Heli Factor – 19,997 mln zł, PB Pożarski Budownictwo – 27,900 mln zł.

Jedynym kryterium wyboru jest cena. PKP SA nie powinny mieć – z uwagi na korzystne cenowo oferty – problemu z rozstrzygnięciem przetargu. Na jego realizację inwestycji przeznaczono 770 dni, czyli nieco ponad dwa lata. Dokumentacja ma być gotowa w ciągu 42 tygodni od zawarcia umowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: MPK rozszerza taryfę przystankową

Prawo & Finanse

Łódź: MPK rozszerza taryfę przystankową

Roman Czubiński 28 listopada 2020

Stalowa Wola Rozwadów do odnowy. Rusza przetarg [wizualizacje]

Przestrzeń

Stalowa Wola Rozwadów do odnowy. Rusza przetarg [wizualizacje]

Witold Urbanowicz 03 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5