Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Stacje metra zamknięte w weekendy. Harmonogram utrudnień

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
29-07-2015
Ostatnia modyfikacja:
03-02-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Stacje metra zamknięte w weekendy. Harmonogram utrudnień
fot. WU
ZTM Warszawa planuje wyposażyć siedem stacji I linii w linie prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących. – Prace wymagają całkowitego zamknięcia peronów – mówi Andrzej Franków, dyrektor pionu przewozów w ZTM-ie. Pierwsze utrudnienia już w ten weekend – wyłączone będą z ruchu stacje Natolin i Stokłosy.

Linie prowadzące składają się z kilku równoległych aluminiowych listew, wyznaczających bezpieczną drogę przejścia, wolną od przeszkód, dla osób z dysfunkcjami wzroku. Zgodnie z przepisami do końca przyszłego roku w takie linie powinny być wyposażone wszystkie stacje metra. Takie rozwiązania funkcjonują już od początku na II linii. W tym roku prace mają objąć siedem stacji. – Prace wymagają całkowitego zamknięcia peronów – mówi Andrzej Franków, dyrektor pionu przewozów w ZTM-ie. Prace przeprowadzi warszawska firma S2 Projekt za ok. 800 tys. zł brutto. O szykujących się utrudnieniach pisaliśmy już w zeszłym tygodniu.

W pierwszy weekend 1-2 sierpnia zamknięte będą stacje A-2 Natolin i A-4 Stokłosy. Pociągi będą przejeżdżać przez te stacje bez zatrzymania. Utrudnienia rozpoczną się od pierwszego kursu rano w sobotę (kursy nocne z piątku na sobotę będą odbywać się normalnie). Zostanie uruchomiona linia zastępcza Z-5 pomiędzy pętlami Os. Kabaty i Metro Ursynów.

W kolejny weekend 8-9 sierpnia zamknięte będą stacje A-14 Świętokrzyska dla I linii (peron II linii będzie działać normalnie) oraz A-6 Służew. Linia Z-5 będzie kursować pomiędzy pętlami Metro Wilanowska i Metro Ursynów. ZTM uznał, że istniejąca komunikacja w centrum i nie będzie uruchamiana linia zastępcza za zamkniętą stację Świętokrzyska.

W weekend 15-16 sierpnia nieczynne będą stacje Kabaty i Imielin. Autobusy linii Z-5 ponownie będą kursować na trasie Os. Kabaty – Metro Ursynów. Natomiast 29 sierpnia zamknięta będzie stacja A-5 Ursynów. Linia Z-5 będzie jeździć między stacją metra Wilanowska a parkingiem P+R Stokłosy.

Czy nie dało się prac prowadzić w nocy, bez utrudnień dla ruchu? – Rozmawialiśmy oczywiście z wykonawcą, aby można było częściowo z tych stacji korzystać. Biorąc pod uwagę fakt, że listwy są nie tylko przytwierdzane mechanicznie, ale muszą być klejone i mamy okres wakacyjny, uznaliśmy, że roboty wykonamy w pięć weekendów bez ingerencji w sam proces budowlany, co z pewnością przyczyni się tez do jakości wykonywanych prac – wyjaśnia Wiesław Witek, dyrektor ZTM.

Jak przypominają władze ZTM, to nie koniec działań na rzecz niepełnosprawnych w metrze. Na Imielinie przy jednym z wyjść kończy się budowa szybu windowego. – Coraz bardziej przygotowujemy już 20-letnią linię dla potrzeb szeroko rozumianej grupy osób niepełnosprawnych – mówi Witek.


Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Trzaskowski: Metrem na Karolin pojedziemy w 2026 r.

Przestrzeń

Trzaskowski: Metrem na Karolin pojedziemy w 2026 r.

Witold Urbanowicz 01 lutego 2023

Strażacy z metra pomogą strażakom i ratownikom na powierzchni

Przestrzeń

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Trzaskowski: Metrem na Karolin pojedziemy w 2026 r.

Przestrzeń

Trzaskowski: Metrem na Karolin pojedziemy w 2026 r.

Witold Urbanowicz 01 lutego 2023

Strażacy z metra pomogą strażakom i ratownikom na powierzchni

Przestrzeń

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5