Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Stacja metra na Zaciszu zintegrowana z rowerami. Pierwsza w Warszawie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-02-29 12:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Stacja metra na Zaciszu zintegrowana z rowerami. Pierwsza w Warszawie
mat. prasowe
Planowana stacja metra II linii warszawskiego metra na Zaciszu będzie wyjątkowa. Przewidziano tutaj parking rowerowy na 150 rowerów, zintegrowany z wejściem na stację. To novum w Warszawie, bo dotąd Metro Warszawskie dosyć niechętnie patrzyło na pomysł miejsc postojowych dla rowerów w obrębie stacji. – Tam jest zabudowa jednorodzinna. Chcemy uatrakcyjnić stację – mówi Łukasz Puchalski, pełnomocnik rowerowy.

Niedawno w Warszawie rozstrzygnięto konkurs na koncepcje architektoniczno-budowlane stacji drugiego etapu rozbudowy II linii metra – dwóch stacji na Woli i Bemowie oraz trzech stacji na Zaciszu i Bródnie. Dla stacji Zacisze zaproponowano ciekawe rozwiązanie w postaci parkingu rowerowego zintegrowanego z zadaszonym wejściem do metra. – Wiemy, że tam nie ma zwartej zabudowy, tylko jest osiedle domków jednorodzinnych. Stąd pomysł na to, by w ramach tej stacji zaproponować parking na co najmniej 150 rowerów, by uatrakcyjnić tę stację dla mieszkańców osiedla – mówi Łukasz Puchalski, pełnomocnik rowerowy Warszawy. Parking ma być monitorowany.

Stojaki, choć w mniejszej liczbie, mają pojawić się także przy innych stacjach metra. Większe zmiany zapowiadane są na ulicy Kondratowicza. – Na Targówku trwają konsultacje społeczne i warsztaty, jeżeli chodzi o nowe rozdanie dla tej ulicy. Prawdopodobnie ten odcinek linii metra będzie budowany odkrywkowo, więc to, co jest dziś, można zaproponować po nowemu. Pomiędzy jezdniami jest szeroki pas dzielący, który był rezerwą pod torowisko tramwajowego. Są problemy z miejscami parkingowymi, infrastrukturą pieszą i rowerową, które teraz można rozwiązać. W ramach rewitalizacji chcielibyśmy tworzyć parkingi rowerowe – zapowiada Puchalski.

Organizacje rowerowe od dawna walczyły o to, by w obrębie stacji metro – np. na antresolach – montować stojaki rowerowe. Sprzeciwiało się temu jednak Metro Warszawskie, które podnosiło kwestie związane z bezpieczeństwem. Ostatecznie stojaki są montowane przy wejściach do metra.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rozbudowa metra ruszy w majówkę. Pierwsze działki przekazane

Przestrzeń

Rozbudowa metra ruszy w majówkę. Pierwsze działki przekazane

Witold Urbanowicz 31 marca 2016

Metro: Powstaną ogromne podziemne „zajezdnie”. Co z Morami?

Przestrzeń

Metro: Powstaną ogromne podziemne „zajezdnie”. Co z Morami?

Witold Urbanowicz 17 marca 2016

Wykonawca  rozbudowy metra: Zaczynamy za miesiąc od Trockiej

Przestrzeń

Wykonawca rozbudowy metra: Zaczynamy za miesiąc od Trockiej

Witold Urbanowicz 11 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5