Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Środa Wielkopolska. 20 lat zakładu Solarisa

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2018-03-27 10:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Środa Wielkopolska. 20 lat zakładu Solarisa
Fot. Solaris
Środa Wielkopolska. 20 lat zakładu Solarisa
Środa Wielkopolska. 20 lat zakładu Solarisa
Zakład spawalniczy firmy Solaris Bus & Coach w Środzie Wlkp. świętuje właśnie 20-lecie swojej działalności. Ruszył 1 kwietnia 1998 r. Po wykupieniu będącego w stanie upadłości przedsiębiorstwa TRAMAD, przejęto halę produkcyjną o powierzchni 4,5 tys. m2 oraz 30 pracowników specjalizujących się w spawaniu. Dziś kadra to 360 fachowców. Większość pracuje w firmie ponad 10 lat.

W 2013 r. firma znacznie rozbudowała fabrykę, powiększając jej obszar do 7,1 tys. m2, a także zmodernizowała systemem filtrowentylacji. Ponadto rozbudowana została powierzchnia pomieszczeń socjalno-biurowych (o ponad 1000 metrów kwadratowych). Wtedy także powstały specjalne stanowiska warsztatowe do praktycznej nauki zawodu.

Solaris współpracuje ze szkołami zawodowymi kształcącymi uczniów w zawodzie ślusarza. Dzięki tej inwestycji Solaris mógł zaoferować uczniom warsztaty wyposażone w nowoczesne urządzenia spawalnicze, dzięki którym z kolei młodzież wybierająca kształcenie zawodowe może zdobyć praktyczne umiejętności oraz zatrudnienie. Dotychczas 16 absolwentów klasy w Środzie Wlkp. zostało również pracownikami zakładu.

W kolejnych latach rozbudowano magazyn, a w ubiegłym wyremontowano posadzkę (te prace zakończono w tym roku) oraz wymieniono elewację biurowca. W ciągu dwudziestu lat skala działalności znacząco się powiększyła. Początkowo zakład opuszczało 5 szkieletów miesięcznie – dziś jest to średnio 8 pojazdów dziennie. Zmieniła się także technologia. W pierwszych latach przyrządy spawalnicze był wykonywane samodzielnie przez pracowników. Teraz w produkcji wykorzystywany jest nowoczesny park maszynowy, w tym robot spawalniczy i laser do cięcia profili.

– Działamy w kilku zakładach, ale jesteśmy jedną firmą. Wszyscy pracownicy są tak samo ważni. Mamy wspólny cel, podążamy we wspólnym kierunku. Gratuluję pracownikom ze Środy Wielkopolskiej wyjątkowego jubileuszu, dwudziestu lat wspólnych sukcesów – mówi dr inż. Paweł Kaczalski, wiceprezes zarządu odpowiedzialny za produkcję.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Monachium zamawia do 40 elektrobusów. Okazja dla Solarisa?

Komunikacja

Monachium zamawia do 40 elektrobusów. Okazja dla Solarisa?

Jakub Dybalski 23 marca 2018

Starcie trzech w Luboniu

Komunikacja

Starcie trzech w Luboniu

Witold Urbanowicz 22 marca 2018

Ostrów Wielkopolski wybiera elektrobusy Ursusa

Komunikacja

Ostrów Wielkopolski wybiera elektrobusy Ursusa

Witold Urbanowicz 21 marca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5