Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Środa Śląska kupuje trzy krótkie elektrobusy i uruchamia komunikację

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-03-29 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Środa Śląska kupuje trzy krótkie elektrobusy i uruchamia komunikację
fot. Beata Zdyb, lic. CC BY-SA 3.0 pl.
Podwrocławskie miasto szybko wzięło się za wykorzystanie środków unijnych przyznanych na „wdrażanie strategii niskoemisyjnych”. Na początku marca okazało się, że dofinansowanie na łączną kwotę 8 mln zł zyskają dwa średzkie projekty. Ogłoszony właśnie przetarg to pierwszy etap ich realizacji.

Środa Śląska chce kupić trzy autobusy MIDI o napędzie elektrycznym, wraz z trzema ładowarkami. Pojazdy mają być fabrycznie nowe i będą wykorzystywane w gminnej komunikacji miejskiej. Miasto nie opublikowało jeszcze ich specyfikacji, więc nie wiadomo jak w szczegółach mają wyglądać. Na oferty czekają w Środzie do 28 kwietnia, a nieprzekraczalny termin dostaw ustalono na 24 listopada.

Dziesięciotysięczne miasto w pobliżu Wrocławia kupuje pojazdy dla komunikacji miejskiej, której… jeszcze nie ma. Ale będzie. Niedawno miasto opublikowało ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania na organizację miejskiej komunikacji, która ma wystartować we wrześniu tego roku.

Wszystko dzięki unijnym funduszom. Na początku marca miasto dowiedziało się że spośród czterech dotacji jakie Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał w ramach RPO WD dwie trafiły właśnie do Środy Śląskiej (pozostałe dwie do Oławy i Strzelina). Miasto zyskało 5,8 mln zł dofinansowania na zakup dziewięciu pojazdów niskoemisyjnych do obsługi komunikacyjnej północnej części gminy i samego miasta, a także 2,2 mln zł na zakup czterech pojazdów do obsługi południowej części gminy.

W ramach tego planu, który ma zostać zrealizowany do końca przyszłego roku i kosztować w sumie 11,7 mln zł komunikacja ma objąć całą gminę. Wspomniane trzy małe elektrobusy mają jeździć po mieście. Poza tym planowane jest połączenie Środy Śląskiej przez dworzec autobusowy ze stacją kolejową Środa Śląska oraz z przystankiem kolejowym Przedmoście-Święte i miejscowościami w północnej części gminy, a także połączenie Środy Śląskiej z podstrefami legnickiej specjalnej strefy ekonomicznej.

– To w istotny sposób poprawi mobilność mieszkańców oraz zapewni przewozy w przystępnych cenach i w zgodzie z ekologią – mówi Adam Ruciński, burmistrz Środy Śląskiej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5