Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Społecznicy prezentują wizję dworca w Olsztynie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-04-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Społecznicy prezentują wizję dworca w Olsztynie
FROWizualizacja przygotowana przez Forum Rozwoju Olsztyna
Społecznicy z Forum Rozwoju Olsztyna zaprezentowali koncepcję wyglądu autobusowo-kolejowego Dworca Głównego wraz z wieżą biurową po remoncie. Wciąż nie wiadomo, czy powstanie w tym miejscu nowy budynek z galerią handlową. 

Od kilku lat firma Retail Provider zamierza wybudować w miejscu dotychczasowego dworca w Olsztynie galerię handlową, którą nazwano Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym. Wciąż jednak nie wiadomo, czy ta wizja zostanie zrealizowana. Pisaliśmy o tym tutaj.

Tymczasem w styczniu Forum Rozwoju Olsztyna wraz ze Stowarzyszeniem Polskich Architektów Krajobrazu oraz Stowarzyszeniem Konserwatorów Zabytków wystosowało do Prezydenta Piotra Grzymowicza apel w sprawie remontu Dworca Głównego. Prezydenta zapytano, czy istnieje możliwość remontu bez konieczności budowy galerii handlowej. – O takiej możliwości prezydent zapewniał na antenie olsztyńskiej TVP – przypominają społecznicy. Jednocześnie wysłali apel do PKP z prośbą o udzielenie informacji, jakie są plany spółki. Niestety do dzisiaj nie otrzymali odpowiedzi ani od prezydenta, ani od PKP.

W związku z tym, już za kilka tygodni chcą zorganizować debatę w sprawie Dworca Głównego, na którą zaproszą wszystkie zainteresowane strony oraz mieszkańców. W najbliższych dniach przedstawione mają również zostać kolejne wizualizacje. – Naszym zdaniem w budynku Dworca Głównego drzemie ogromny potencjał. Wystarczy gruntowny remont, aby kompleks dworcowy odzyskał dawny blask. Mimo iż obecnie trwają rozmowy pomiędzy UM a inwestorem, który chciałby wybudować galerię handlową z dworcem, wierzymy, że jest możliwe również inne rozwiązanie, które pozwoli zachować istniejący obiekt – mówi Krzysztof Suchowiecki z Forum Rozwoju Olsztyna.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5