Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Sosnowiec zamieni wiadukt kolei piaskowej w drogę rowerową

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-10 16:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sosnowiec zamieni wiadukt kolei piaskowej w drogę rowerową
mat. UM Sosnowiec
W Sosnowcu toczy się przetarg na adaptację dawnego wiaduktu kolei piaskowej nad ul. 3 Maja i linią tramwajową nr 15 na ścieżkę rowerowo-pieszą. Wiadukt umożliwi przejście i przejazd między dwiema stronami ulicy.

W Sosnowcu toczy się przetarg na adaptację nieużytkowanego wiaduktu byłej kolei piaskowej nad ul. 3 Maja oraz linią tramwajową nr 15 dla potrzeb ścieżki pieszo-rowerowej. Zadaniem wykonawcy będzie wykonanie dokumentacji projektowej, przygotowanie wniosku o decyzję środowiskową, a także przeprowadzenie remontu kładki wraz z wykonaniem izolacji, podbudowy i nawierzchni. Pojawią się też nowe bariery zabezpieczające o wysokości 2 metrów, które będą składały się ze słupów stalowych wypełnionych panelami z plexiglasu.

Długość ścieżki na wiadukcie wyniesie ok. 97 m. Szerokość ścieżki wynosi min. 3,5 m, z czego dla rowerów przewidziano dwa metry, a dla pieszych półtora metra. Poza wiaduktem zostanie też wytyczone ok. 385 m ścieżki. Nowa droga rowerowa umożliwi przejazd i przejście z jednej strony ulicy na drugą.

Termin składania ofert mija 17 lutego. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które mają doświadczenie w realizacji inwestycji obejmujących obiekt mostowy. O wyborze zadecydują cena brutto (60%), długość okresu gwarancji (20%) oraz termin realizacji (20%). Zadanie ma zostać zrealizowane najpóźniej do połowy października 2017 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rowerowa trasa wokół Wielkich Jezior Mazurskich coraz bliżej

Komunikacja

Rowerowa trasa wokół Wielkich Jezior Mazurskich coraz bliżej

Martyn Janduła 10 lutego 2017

Gliwice z rowerem miejskim. Wykonawcą Nextbike

Komunikacja

Gliwice z rowerem miejskim. Wykonawcą Nextbike

Rafał Stawecki 07 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5