Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Sosnowiec: Wyremontują wiadukt tramwajowy na Narutowicza

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-04-24 12:38
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sosnowiec: Wyremontują wiadukt tramwajowy na Narutowicza
fot. Google Street View
Tramwaje Śląskie prowadzą przetarg na remont wiaduktu tramwajowego w ciągu Narutowicza w Sosnowcu nad ul. 3 Maja i trasą linii 15. Prace wymuszą dalsze skrócenie linii 24.

Przedmiotem przetargu jest remont 44,5-metrowego wiaduktu tramwajowego w ciągu ul. Narutowicza nad ul. 3 Maja i torowiskiem tramwajowym linii nr 15 w Sosnowcu. Celem prac jest naprawa uszkodzeń, zabezpieczenie przed dalszą degradacją, poprawa estetyki i funkcjonalności obiektu oraz jego otoczenia. Dokumentacja projektowa nie przewiduje wymiany torowiska.

Projektant stwierdził lokalne rysy oraz ubytki betonu oraz korozję zbrojenia. Na filarach i przyczółkach wiaduktu widać liczne zacieki wynikające z nieszczelności dylatacji. Ponadto występują zarysowania i korozja odsłoniętego zbrojenia. Zakres prac przewiduje wymianę dylatacji i jej przykryć, wymianę i konserwację łożysk, poprawę odwodnienia, iniekcję rys i pęknięć, uzupełnienie ubytków, a także zabezpieczenie antykorozyjne.

Termin składania ofert mija 6 maja. O wyborze zdecydują cena (95%) oraz gwarancja (5%). Prace remontowe będą prowadzone przy całkowitym zamknięciu obiektu dla ruchu tramwajowego. Prace potrwają 21 tygodni, przy czym okres ze wstrzymanym ruchem będzie trwał co najmniej osiem tygodni. Wszystkie prace mają zostać wykonane do końca października 2019 r. – Chcemy, by na czas remontu wiaduktu linia obsługiwana była wagonami dwukierunkowymi, dojeżdżając niemal do miejsce robót, gdzie chcemy zabudować rozjazd. Mamy nadzieję, że uda się to zrealizować w ten sposób, by odcinek wyłączony z ruchu tramwajów był możliwie jak najkrótszy – informuje Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Prace są finansowane ze środków własnych spółki – podobnie jak trwający remont torów na dalszym odcinku trasy na ul. Staszica. W tej chwili, w związku z pracami, tramwaje linii 24 dojeżdżają do przystanku Konstantynów Centrum Handlowe (pierwszy przystanek za wiaduktem). Tramwaje nie obsługują dwóch przystanków – Konstantynów Fabryczna i Konstantynów Okrzei.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Sosnowiec: Wydłużą trasę tramwajową na Zagórzu. Ruszył przetarg

Przestrzeń

Sosnowiec: Wydłużą trasę tramwajową na Zagórzu. Ruszył przetarg

Witold Urbanowicz 17 kwietnia 2019

Chorzów: Pięć ofert na remont torów na 3 Maja

Przestrzeń

Chorzów: Pięć ofert na remont torów na 3 Maja

Witold Urbanowicz 12 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5