Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Sosnowiec: Wybrany wykonawca remontu torów w ciągu Andersa i 1 Maja

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-10-29 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sosnowiec: Wybrany wykonawca remontu torów w ciągu Andersa i 1 Maja
fot. EM
Tramwaje Śląskie zwiększyły budżet i rozstrzygnęły przetargu na remont ok. 3-kilometrowego odcinka trasy tramwajowej w ciągu Andersa i 1 Maja od ul. Wojska Polskiego do ronda Zagłębia Dąbrowskiego. O zamówienie ubiegało się 10 podmiotów.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną w Sosnowcu w ciągu ulic ul. Andersa od ul. Wojska Polskiego do ronda Ludwik i ul. 1 Maja od ronda Ludwik do ronda Zagłębia Dąbrowskiego (Gierka). To w sumie ok. 6000 metrów toru pojedynczego.

Założono wykonanie nowego torowiska w technologii podsypkowej na strunobetonowych podkładach, budowę odwodnienia, montaż nowych słupów trakcyjnych (w większości w międzytorzu), a także remont 14 peronów przystankowych na odcinku Ostrogórska – Cmentarz. Przystanki Zakopiańska zostaną przesunięte bliżej Śliskiej. Przystanki Tabelna znajdą się po wschodniej stronie skrzyżowania z tą ulicą. Przystanki Cmentarz znajdą się po zachodniej stronie ul. Maliny. Wymienionych bądź wybudowanych zostanie osiem rozjazdów – na rondzie Ludwik, w rejonie przystanku Ostrogórska (poza obrębem peronów), ul. Mikołajczaka oraz kościoła pw. Św. Jacka. Pojawią się trzy smarownice.

Dzisiaj (14 września) minął termin składania ofert. Wystartowało dziesięć podmiotów z ofertami od 34,566 mln zł do 44,896 mln zł przy budżecie określonym na 28,056 mln zł brutto. Ostatecznie zamawiający postanowił zwiększyć budżet i wybrał wczoraj (28 października) ofertę firmy Tor-Krak.

Teraz wybór musi uprawomocnić się. Na realizację prac przeznaczono 22 miesiące. Zamawiający zakłada, że inwestycja będzie realizowana przy zachowaniu ruchu po jednym torze.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę remontu na granicy Zabrza i Gliwic

Przestrzeń

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę remontu na granicy Zabrza i Gliwic

Witold Urbanowicz 26 października 2020

Tramwaje Śląskie: Nowe wagony Pesy wożą już pasażerów

Przestrzeń

Tramwaje Śląskie: Nowe wagony Pesy wożą już pasażerów

Redakcja 23 października 2020

Bytom: Wybrany wykonawca remontu torów na Frycza-Modrzewskiego

Przestrzeń

Bytom: Wybrany wykonawca remontu torów na Frycza-Modrzewskiego

Witold Urbanowicz 20 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5