Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Sosnowiec: Wybrano wykonawcę remontu torów na Małachowskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-08-24 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sosnowiec: Wybrano wykonawcę remontu torów na Małachowskiego
fot. MJ
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na przebudowę krótkiego odcinka sieci tramwajowej w Sosnowcu. O zamówienie ubiegają się trzy firmy. Pracami objęty zostanie ok. 400-metrowy odcinek torowiska w ciągu ul. Małachowskiego.

Przedmiotem przetargu Tramwajów Śląskich jest remont torowiska tramwajowego w ciągu ul. Małachowskiego od Mościckiego do 3 Maja. Prace obejmą ok. 400 mtp jednotorowej linii tramwajowej usytuowanej w jezdni jednokierunkowej.

W ramach prac założono wykonanie nowego torowiska w technologii bezpodsypkowej z prefabrykowanych płyt drogowo-torowych, przebrukowanie kostki betonowej, budowę nowego odwodnienia. W ramach przebudowy sieci trakcyjnej postawione zostaną nowe słupy trakcyjne (zdjęcie sieci z budynków). Powstanie nowy peron przystankowy po południowo-wschodniej stronie ul. Targowej, w miejscu zieleńca przed cofniętą kamienicą (zamiast przystanku przy 3 Maja).

Termin składania ofert minął 6 lipca. Wystartowały trzy firmy, ale wszystkie oferty przekraczały budżet zaplanowany na kwotę 5,261 mln zł brutto. Ostatecznie zamawiający zwiększył środki i w zeszłym tygodniu – 19 sierpnia – wskazał zwycięzcę. Postępowanie wygrała gliwicka firma Silesia Invest z ofertą na kwotę 7,626 mln zł i 84-miesięczną gwarancją. Na realizację prac przeznaczono 10 miesięcy od zawarcia umowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5