Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Sosnowiec unieważnia przetarg na wiadukt na Wojska Polskiego, bo liczy na rządowe pieniądze

Dalej Wstecz
Data publikacji:
12-07-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Sosnowiec unieważnia przetarg na wiadukt na Wojska Polskiego, bo liczy na rządowe pieniądze
fot. EM
Mieliśmy właśnie poznać oferty w przetargu na budowę nowego wiaduktu drogowo-tramwajowego w ciągu Wojska Polskiego nad torami kolejowymi na Dańdówce w Sosnowcu. Przed weekendem miasto unieważniło jednak postepowanie, wyjaśniając to „ważnym indywidualnym interesem zamawiającego, co do możliwości dofinansowania inwestycji”.

W maju Sosnowiec ogłosił przetarg na rozbiórkę istniejącego wiaduktu drogowo-tramwajowego w ciągu Wojska Polskiego oraz budowę nowego wiaduktu w postaci stalowego przęsła łukowego (nad jezdnią), osobno dla części drogowej i tramwajowej. Obiekt miał uwzględniać też rozbudowę linii tramwajowej łączącej Sosnowiec i Mysłowice do dwóch torów.

Oferty mieliśmy poznać dzisiaj (12 lipca). Przed weekendem – 9 lipca – postępowanie zostało unieważnione. Zamawiający wyjaśnia to nowymi okolicznościami, które powodują, że dalsze prowadzenie przetargu w tym momencie jest nieuzasadnione.

Jak zwraca uwagę miasto, w czerwcu wprowadzono rządowy program inwestycji strategicznych w ramach Polskiego Ładu, którego celem jest dofinansowanie projektów samorządowych. Jego celem jest zwiększenie skali inwestycji w okresie po pandemii dzięki przyznaniu bezzwrotnych dofinansowań. Szczegółowy program udostępniono 21 czerwca. Zgodnie z jedną wytycznych po decyzji premiera o objęciu inwestycji dofinansowaniem Bank Gospodarstwa Krajowego wystawia promesę wstępną, dzięki której samorząd ogłasza przetarg.

Innymi słowy, o dofinasowanie mogą ubiegać się inwestycje, które w chwili składania wniosku o dofinansowanie nie były objęte toczącym się przetargiem. Zatem miasto, kierując się zasadami wydatkowania środków publicznych „w sposób oszczędny, celowy i racjonalny przy zachowaniu najlepszych efektów z danych nakładów” postanowiło unieważnić postępowanie w związku z możliwością ubiegania się o dofinansowanie inwestycji.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5