Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Sosnowiec: Tramwaj na nowej linii w dzielnicy Zagórze jeszcze w tym roku?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
14-10-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Trwają intensywne prace przy budowie nowej trasy tramwajowej w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze. – Wykonawca zgodnie z założeniem harmonogramu planuje zgłosić inwestycję do odbioru końcowego pod koniec roku. Liczymy na uruchomienie liniowego ruchu tramwajowego jeszcze w tym roku – informuje Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Jak informują Tramwaje Śląskie, budowa wkroczyła w końcową fazę prac. – Cały układ torowy jest zrealizowany, a torowisko zostało już podbite. Obecnie wykonywane są prace wykończeniowe budynku podstacji trakcyjnej oraz związane z układem zasilania trakcji i zbrojeniem trakcji napowietrznej – informuje Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Na przełomie października i listopada układana będzie ostatnia warstwa ścieralna na jezdniach na wiadukcie w ciągu Braci Mieroszewskich. – Równocześnie do końca listopada prowadzone będą roboty brukarskie na peronach, chodnikach i ścieżce rowerowej – dodaje Zowada. Do tego sadzone będą krzewy i drzewa, torowisko będzie dalej wypełniane kruszywem granitowym, szlifowane będą szyny przed dopuszczeniem do ruchu po przejazdach testowych.

Tramwaje Śląskie zapewniają, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. – Przejazdy testowe planowane są pod koniec listopada. Generalny wykonawca zgodnie z założeniem harmonogramu planuje zgłosić inwestycję do odbioru końcowego pod koniec roku. Liczymy na uruchomienie liniowego ruchu tramwajowego jeszcze w tym roku. Przypomnę, że zgodnie z umową termin graniczny to 28 stycznia 2023 r. – dodaje Zowada.

Umowa na budowę ok. 3 km nowej trasy została podpisana w kwietniu 2020 r. Wykonawcą jest konsorcjum firm Eurovia Polska, KZN Rail i Nowak Mosty. Torowisko prowadzi od istniejącej pętli linii 15, w tunelu pod ul. Braci Mieroszewskich, równolegle do Białostockiej, następnie wzdłuż al. Paderewskiego oraz ul. Marszałka Rydza-Śmigłego. Pętlę zaplanowano na rondzie Jana Pawła II, na skrzyżowaniu Braci Mieroszewskich i 11 Listopada. Jednym z elementów trasy jest przejście torowiska pod ul. Braci Mieroszewskich. Formalnie powstaje tu obiekt o nazwie „węzeł przesiadkowy – wiadukt”.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5