Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Sosnowiec: Torowisko na Mariackiej i Żeromskiego do remontu. Będzie zielony tor

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-12-03 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sosnowiec: Torowisko na Mariackiej i Żeromskiego do remontu. Będzie zielony tor
Fot. ZTM Warszawa
Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na remont torowiska tramwajowego w ciągu ul. Mariackiej i Żeromskiego w Sosnowcu. Prace mają być prowadzone przy zachowaniu ruchu tramwajów. Na części trasy przewidziano zielone torowisko.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Tramwaje Śląskie jest przebudowa torowiska w jezdni w ciągu ul. Mariackiej i Żeromskiego na odcinku od ul. Przechodniej do skrzyżowania z ul. 3 Maja w Sosnowcu. W ramach przebudowy przewidziano również wymianę rozjazdów i budowę nowego oraz przebudowę istniejącego peronu przystankowego. Łączna długość torów przewidzianych do przebudowy wynosi ok. 1 660 m toru pojedynczego.

Na ulicy Mariackiej i Żeromskiego na całej szerokości nawierzchni jezdni ulicy zostanie wykonana nowa warstwa ścieralna. Ponadto na ul. Mariackiej pod jednym z torów, wydzielonych z jezdni, przewidziano torowisko zielone. Przewiduje się użycie następujących gatunków: rojnik pajęczynowaty oraz rozchodnik: biały, sześciorzędowy, lydyjski, mieszańcowy, ościsty, kwiecisty i kaukaski.

Termin składania ofert mija 12 stycznia 2018 r. W postępowaniu mogą brać udział podmioty, które w ciągu ostatnich pięciu lat wykonały co najmniej dwa zamówienia polegające na przebudowie lub budowie torowiska tramwajowego w technologii bezpodsypkowej o długości min. 500 metrów toru pojedynczego każda. O wyborze zadecydują cena (90%), gwarancja (5%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia.

Na realizację przeznaczono 12 miesięcy. Tramwaje Śląskie przewidują w trakcie realizacji robót możliwość równoległego prowadzenia prac trakcyjnych siłami własnymi spółki Tramwaje Śląskie. Spółka oczekuje, że roboty będą wykonywane przy utrzymaniu ruchu tramwajowego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5