Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Sosnowiec: Tor-Krak wyremontuje torowisko na Mariackiej i Żeromskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-03-01 17:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sosnowiec: Tor-Krak wyremontuje torowisko na Mariackiej i Żeromskiego
fot. ZTM Warszawa
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na remont torowiska tramwajowego w ciągu ul. Mariackiej i Żeromskiego w Sosnowcu. Wybrano ofertę złożoną przez firmę Tor-Krak. Prace mają być prowadzone przy zachowaniu ruchu tramwajów.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Tramwaje Śląskie jest przebudowa torowiska w jezdni w ciągu ul. Mariackiej i Żeromskiego na odcinku od ul. Przechodniej do skrzyżowania z ul. 3 Maja w Sosnowcu. W ramach przebudowy przewidziano również wymianę rozjazdów i budowę nowego oraz przebudowę istniejącego peronu przystankowego. Łączna długość torów przewidzianych do przebudowy wynosi ok. 1 660 m toru pojedynczego.

Na ulicy Mariackiej i Żeromskiego na całej szerokości nawierzchni jezdni ulicy zostanie wykonana nowa warstwa ścieralna. Ponadto na ul. Mariackiej pod jednym z torów, wydzielonych z jezdni, przewidziano torowisko zielone. Przewiduje się użycie następujących gatunków: rojnik pajęczynowaty oraz rozchodnik: biały, sześciorzędowy, lydyjski, mieszańcowy, ościsty, kwiecisty i kaukaski.

Termin składania ofert minął pod koniec stycznia. Wystartowały cztery podmioty. Wczoraj (28 lutego) Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły postępowanie. Wybrano propozycję krakowskiej firmy Tor-Krak, która złożyła najtańszą ofertę, opiewającą na kwotę 16,78 mln zł brutto.

Na realizację przeznaczono 12 miesięcy. Tramwaje Śląskie przewidują w trakcie realizacji robót możliwość równoległego prowadzenia prac trakcyjnych siłami własnymi spółki Tramwaje Śląskie. Spółka oczekuje, że roboty będą wykonywane przy utrzymaniu ruchu tramwajowego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje Śląskie dostały kolejne sto milionów z Unii

Prawo & Finanse

Tramwaje Śląskie dostały kolejne sto milionów z Unii

inf. prasowa 26 lutego 2018

Chorzów: Powstanie projekt nowej linii tramwajowej na Metalowców

Przestrzeń

Chorzów: Powstanie projekt nowej linii tramwajowej na Metalowców

Witold Urbanowicz 31 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5