Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Sosnowiec przygotowuje się do przebudowy przestrzeni przed dworcem

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-12-06 13:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Sosnowiec

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sosnowiec przygotowuje się do przebudowy przestrzeni przed dworcem
mat. UM Sosnowiec
Sosnowiec czeka na oferty w przetargu na przebudowę placu przed dworcem kolejowym przy ul. 3 Maja. Efektem prac ma być powstanie reprezentacyjnej przestrzeni.

Sosnowiec, wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich w Katowicach, przeprowadził konkurs na koncepcji urbanistyczno-architektonicznej ścisłego centrum miasta. W sumie na konkurs wpłynęło 38 zgłoszeń. Przez pierwszy etap przebrnęły 23 firmy.

Obszar, którego dotyczył konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej, zlokalizowany jest w rejonie Dworca PKP Sosnowiec Główny i ul. 3 Maja. Granice terenu objętego opracowaniem wyznaczają między innymi: XIX-wieczny dworzec Sosnowiec Główny wraz z parkingiem, teren kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, liczne obiekty mieszkaniowe z funkcjami handlu i usług – w pierzejach ul. 3 Maja, Placu Stulecia i ul. Warszawskiej. Plac Stulecia i zamykająca go za ul. 3 Maja elewacja dworca stanowią zakończenie głównej osi handlowej miasta - ul. Modrzejowskiej.

W styczniu 2018 r. konkurs wygrało biuro projektowe AMAYA Architekci z Katowic. Nagrodą było zawarcie umowy o wartości 185 tys. zł na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Na tej podstawie miasto rozpisało przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zajmie się przebudową placu przed dworcem przy ul. 3 Maja wraz z infrastrukturą towarzyszącą (budynek usługowy parterowy, fontanna, witacze literowe, zadaszona stacja rowerów miejskich, wiata parkingowa, parking rowerowy, przebudowa zadaszeń zejść do pasażu podziemnego, układ komunikacyjny z miejscami kiss&ride).

W ramach prac nie przewidziano dojścia w poziomie terenu na drugą stronę ul. 3 Maja. Projekt obejmuje także budowę parkingu samochodowego na ok 50 miejsc za budynkiem „Sezam” przy ul. 3 Maja. Otwarcie ofert planowane jest na 8 grudnia, a termin realizacji to 10 miesięcy.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gliwice myślą o „pojeździe alternatywnym” w miejscu po tramwaju

Przestrzeń

Gliwice myślą o „pojeździe alternatywnym” w miejscu po tramwaju

Witold Urbanowicz 25 sierpnia 2019

Warszawa: Bulwary przy pomniku Syreny otwarte

Przestrzeń

Warszawa: Bulwary przy pomniku Syreny otwarte

Redakcja 14 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5