Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Sosnowiec: Przetarg na trasę tramwajową na Zagórze unieważniony

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-07-17 12:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sosnowiec: Przetarg na trasę tramwajową na Zagórze unieważniony
fot. MJ
Tramwaje Śląskie postanowiły nie dopłacać do jednej jedynej oferty w przetargu na budowę przedłużenia linii nr 15 na Zagórzu w Sosnowcu. Spółka zapowiada nowe postępowanie, licząc na bardziej atrakcyjne propozycje wykonawców.

Przedmiotem przetargu jest optymalizacja projektu, uzyskanie wszystkich niezbędnych decyzji, a także budowa nowej linii tramwajowej w Sosnowcu w dzielnicy Zagórze. Trasa będzie przebiegać od istniejącej pętli linii 15, w tunelu pod ul. Braci Mieroszewskich, równolegle do Białostockiej, następnie wzdłuż al. Paderewskiego oraz ul. Marszałka Rydza-Śmigłego. Pętlę zaplanowano w rejonie ronda Jana Pawła II, na skrzyżowaniu Braci Mieroszewskich i 11 Listopada. Więcej o zakresie pisaliśmy tutaj.

W postępowaniu pod koniec czerwca wpłynęła jedna oferta – od firmy NDI. Potencjalny wykonawca wycenił prace na 121,4 mln zł brutto. To więcej niż Tramwaje Śląskie, które przeznaczyły na ten cel 97,3 mln zł brutto.

Ostatecznie Tramwaje Śląskie postanowiły unieważnić postępowanie. Jak informuje w komunikacie zamawiający, spółka nie uzyskała zgód korporacyjnych na zwiększenie wskazanej kwoty do ceny złożonej oferty. Tramwaje Śląskie planują ogłosić nowe postępowanie, licząc na większe zainteresowanie potencjalnych wykonawców.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5