Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Sosnowiec: Przejście pod rondem Zagłębia Dąbrowskiego także do remontu

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
17-04-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Sosnowiec: Przejście pod rondem Zagłębia Dąbrowskiego także do remontu
fot. UM Sosnowiec
Jedno z największych przejść podziemnych w Sosnowcu znajdujące się pod rondem Zagłębia Dąbrowskiego (znane mieszkańcom również jako rondo im. Gierka) doczeka się remontu. We wtorek miasto podpisało umowę z firmą Ambet, która zajmie się wykonaniem prac.

Przebudową przejścia zainteresowane były trzy firmy. Ostatecznie wygrała go firma Ambet z najtańszą ofertą, opiewającą na kwotę 6,199 mln zł.– To był czwarty przetarg na wyłonienie wykonawcy. We wcześniejszych postępowaniach ceny przekraczały nawet 9 milionów złotych. Wykonawca ma 14 miesięcy na wykonanie prac – wyjaśnia Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Roboty przy przebudowie przejścia podziemnego, wraz z utworzeniem małego węzła przesiadkowego, obejmują wykonanie nowych posadzek w tunelu i schodów, wraz z wykonaniem zadaszenia schodów. Ważnym elementem będzie montaż platform przystosowanych do przewozu osób z niepełnosprawnościami, w tym na wózkach inwalidzkich. Platformy pojawią się przy schodach wejściowych oraz prowadzących na przystanki tramwajowe. – Zamontujemy kamery, które zostaną wpięte w system monitoringu miejskiego. Pojawią się również głośniki. Całe przejście kolorystycznie będzie nawiązywało do patrona ronda pod którym jest, czyli Zagłębia Dąbrowskiego – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Podobnie jak w przypadku modernizacji innych przejść dobudowane zostaną fragmenty dróg rowerowych. W tym wypadku mowa o drodze wzdłuż ul. 1 Maja do ul. Małachowskiego, od ul. 1 Maja przez ul. Ostrogórską wraz z przebudową chodnika. To zapewni rowerzystom swobodny dojazd od strony ulicy 1 Maja do centrum miasta. Obok stacji rowerowej zlokalizowanej przy rondzie powstanie również nowa zatoka autobusowa.

Od kilku lat sosnowieckie przejścia podziemne są stale modernizowane. Podliczając wszystkie już podpisane umowy, na ich przebudowę przeznaczono prawie 40 milionów złotych. To nie koniec, bo przed nami wykonanie modernizacji przejścia podziemnego w Zagórzu przy ul. Dmowskiego i Długosza. Tę wykona MZUK.

Przejścia wyremontowane w ostatnich latach:
 • ulica 3 Maja (obok Poczty Głównej),
 • 3 Maja/Parkowa/CWK (przy „Ślimaku”),
 • Gabriela Narutowicza – ul. Szkolna (przy ściance wspinaczkowej „Poziom 450”),
 • Gabriela Narutowicza – ul. 3 Maja (przy „Okrąglaku”),
 • Piłsudskiego – ul. Jastrzębiej (obok Egzotarium),
 • 3 Maja (letnia pływalnia „Sielec”)
 • Piłsudskiego, Grabowa (Rondo Władysława Bartoszewskiego).
W trakcie przebudowy są przejścia:
 • pod rondem Czesława Uznańskiego (al. Mireckiego, Stara, Piłsudskiego),
 • przy Parku Sieleckim (3 Maja, Żeromskiego),
 • przy „Plastrach miodu” (3 Maja, Sienkiewicza, Piłsudskiego, Plac Ćwierka),
 • pod rondem im Władysława Szpilmana (przy ulicach Piłsudskiego, Sobieskiego. Kilińskiego Sienkiewicza),
 • Rondo Zagłębia Dąbrowskiego (Ostrogórska, Sienkiewicza, 1 Maja).
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5