Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Sosnowiec: Pięć ofert na przedłużenie linii tramwajowej na os. Zagórze

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-10-28 15:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sosnowiec: Pięć ofert na przedłużenie linii tramwajowej na os. Zagórze
fot. MJ
Tramwaje Śląskie otworzyły oferty w powtórzonym przetargu na budowę nowej trasy tramwajowej na Zagórzu w ramach przedłużenia linii 15. O zamówienie ubiega się pięć firm.

Przedmiotem powtórzonego przetargu jest zaprojektowanie, uzyskanie wszystkich niezbędnych decyzji, a także budowa nowej linii tramwajowej w Sosnowcu w dzielnicy Zagórze. Trasa będzie przebiegać od istniejącej pętli linii 15, w tunelu pod ul. Braci Mieroszewskich, równolegle do Białostockiej, następnie wzdłuż al. Paderewskiego oraz ul. Marszałka Rydza-Śmigłego. Pętlę zaplanowano w rejonie ronda Jana Pawła II, na skrzyżowaniu Braci Mieroszewskich i 11 Listopada.

Zakres zamówienia przewiduje przebudowę układu drogowego ul. Braci Mieroszewskich. W rejonie projektowanego wiaduktu nad przyszłymi torami tramwajowymi przewidziano centrum przesiadkowe. Przystanki tramwajowe powstaną pod wiaduktem, na górę będą prowadzić windy. Rozbudowane zostanie też rondo Jana Pawła II. Zaplanowano pętlę na wyspie centralnej. Przystanek końcowy, dwa przystanki początkowe z torem odstawczym i punktem dyspozytorskim zaplanowano w pasie dzielącym ul. Marszałka Rydza-Śmigłego.

W przedmiocie zamówienia ujęto też wykonanie nawierzchni drogowych w torach, perony oraz dojścia do peronów, ekran akustyczny zmniejszający negatywne oddziaływanie torowiska tramwajowego na budynek mieszkalny posesji przy al. Wolności 18 oraz smarownice torowe, zmniejszające zużycie szyn, a także usunięcie kolizji z uzbrojeniem podziemnym i napowietrzną linią 30 kV.

Dzisiaj (28 października) minął termin składania ofert. Wystartowało pięć firm. Najtańszą złożyło konsorcjum firm Estavel z Imielina, Justmar z Chełma Śląskiego i Przedsiębiorstwo Miejskie Mzum.pl, które zaproponowało realizację prac za 106,9 mln zł brutto. Niewiele droższą ofertę złożyło konsorcjum firm Eurovia Polska z Bielan Wrocławskich, KZN Rail z Krakowa i Nowak Mosty z Dąbrowy Górniczej, które zaoferowało kwotę blisko 109 mln zł brutto. Krakowski Tor-Krak jest gotowy zrealizować prace za 119,2 mln zł brutto, a NDI z Sopotu za 119,9 mln zł brutto. Konsorcjum Track Tec Construction z Wrocławia i Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych z Katowic proponuje realizację prac za 161,6 mln zł brutto.

Wszystkie oferty przekraczają budżet określony na kwotę 97,3 mln zł. Tym razem różnica do najtańszych ofert jest mniejsza niż w poprzednim, unieważnionym przetargu, w którym jedyną ofertę – opiewającą na 121,4 mln zł brutto – złożyła firma NDI.

O wyborze zdecydują cena (80%), doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (15%) oraz gwarancja (5%). Na realizację całości zamówienia przeznaczono 33 miesiące – to jest o pół roku więcej niż założono w pierwszym przetargu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje Śląskie z nowymi zapowiedziami. Już nie Bartel

Komunikacja

Tramwaje Śląskie z nowymi zapowiedziami. Już nie Bartel

Witold Urbanowicz 15 października 2019

Chorzów: Torowisko na 3 Maja do przebudowy. Wreszcie jest umowa

Przestrzeń

Chorzów: Torowisko na 3 Maja do przebudowy. Wreszcie jest umowa

Witold Urbanowicz 30 września 2019

Tramwaje Śląskie: Dwa tory na trasie 11. Tramwaje dwa razy częściej?

Przestrzeń

Tramwaje Śląskie: Dwa tory na trasie 11. Tramwaje dwa razy częściej?

Witold Urbanowicz 26 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5