Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Sosnowiec bierze się za wiadukt w ciągu Wojska Polskiego. Ruszył przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-05-14 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sosnowiec bierze się za wiadukt w ciągu Wojska Polskiego. Ruszył przetarg
fot. Google Street Map
Sosnowiec wybuduje nowy wiadukt drogowo-tramwajowy w ciągu Wojska Polskiego nad torami kolejowymi. Prace potrwają dwa lata. Obiekt na Dańdówce będzie uwzględniać projekt rozbudowy trasy tramwajowej do Mysłowic o drugi tor.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa wiaduktu drogowego nad torami w ciągu ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu. Inwestycja obejmuje rozbiórkę istniejącego wiaduktu. Konstrukcja obecnego obiektu składa się z pięciu przęseł opartych na czterech podporach pośrednich. Całkowita długość to 80 m, a szerokość – 17,90 m. Szerokość użytkowa pasa tramwajowego wynosi 3,1 m.

Przewidziano budowę nowego wiaduktu w postaci stalowego przęsła łukowego (nad jezdnią), osobno dla części drogowej i tramwajowej. Szerokość całkowita przęsła drogowego wyniesie 14,95 m, a tramwajowego – 8,95 m. Wartości te uwzględniają dobudowę drugiego toru tramwajowego.

Termin składania ofert mija 10 czerwca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Przewidziano aukcję elektroniczną, która pozwoli startującym podmiotom na bezpośrednią rywalizację. Na realizację przeznaczono 24 miesiące.

Równolegle Tramwaje Śląskie przygotowują się do remontu i rozbudowy trasy tramwajowej, łączącej Sosnowiec z Mysłowicami. Prace miałyby objąć łącznie 3,8 km torowiska w ciągu ul. Wojska Polskiego w Sosnowcu od skrzyżowania 11 Listopada i Andersa do wiaduktu tramwajowego na ul. Orląt Lwowskich – z wyłączeniem 300-metrowego odcinka, ujętego w przetargu na nowy wiadukt na Dańdówce.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5