Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Sopot: Kamienny Potok z rozbudowanym węzłem integracyjnym

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-12-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Sopot: Kamienny Potok z rozbudowanym węzłem integracyjnym
fot. MKM, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Sopot ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy węzła integracyjnego w rejonie stacji SKM Kamienny Potok. Inwestycja obejmuje przebudowę odcinków al. Niepodległości, Malczewskiego i al. Armii Krajowej wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi.

Przedmiotem przetargu prowadzonego przez ZDiZ Sopot jest opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla rozbudowy węzła integracyjnego Sopot Kamienny Potok wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego. Planowane przedsięwzięcie podzielone jest na cztery zadania z oddzielnymi projektami. Pierwsze obejmuje przebudowę al. Niepodległości na odcinku obejmującym skrzyżowanie z ulicami Wejherowską, Malczewskiego i Armii Krajowej w Sopocie. Przewidziano m.in. remont 115-metrowego odcinka Malczewskiego i 201-metrowego odcinka al. Niepodległości wraz z chodnikami, przebudowę skrzyżowania z ul. Malczewskiego (korekta lewoskrętu w ulicę Malczewskiego wraz z odpowiednim okształtowaniem geometrii skrzyżowania – wydłużenie pasa lewoskrętu, umożliwienie zawracania poprzez budowę wyspy centralnej), budowę obustronnych chodników. Wartość dokumentacji szacowana jest na kwotę 300-325 tys. zł netto.

Kolejne zamierzenie dotyczy reorganizacji układu drogowego, obejmującej przebudowę ulicy Wejherowskiej i budowę parkingu przy rondzie Obodrzyców. Inwestycja obejmuje budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Wejherowskiej (odcinek od parku rejonu stawu Obodrzyców do dworca PKP) wraz z zagospodarowaniem terenu wokół węzła – czyli budowę nowych i reorganizacja istniejących miejsc postojowych, w tym dla podsystemów P&R, K&R oraz Taxi. Wartość dokumentacji projektowej tt ok. 20-25,5 tys. zł netto.

Trzecie zadanie to przebudowa ścieżki rowerowej w al. Niepodległości na odcinku od ul. Haffnera do ul. Wejherowskiej. Szacowana wartość dokumentacji projektowej wynosi ok. 30-35 tys. zł netto. Ostatnie zadanie obejmuje przebudowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Armii Krajowej. Wyodrębnienie ścieżki rowerowej będzie wymagało przebudowy ul. Armii Krajowej (nawierzchni jezdni, chodników, zatok postojowych itd.) na odcinku od skrzyżowania z al. Niepodległości do ul. Reja. Koszt dokumentacji to 75-80 tys. zł netto.

Termin składania ofert na poszczególne części mija 31 stycznia 2017 r. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz termin wykonania projektów (40%). Dokumentacja ma powstać w ciągu 9 miesięcy od udzielenia zamówienia – powinna być gotowa najpóźniej do końca listopada 2017 r. Natomiast planowany termin zakończenia inwestycji, w czasie której projektanci będą sprawowali nadzór autorski, to 30 listopada 2020 r.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kielce dostały 231 mln zł na poprawę komunikacji. Będą nowe drogi

Prawo & Finanse

Tramwaje w Krakowie i Warszawie z dofinansowaniem unijnym

Komunikacja

Ruda Śląska: Jest umowa na dofinasowanie trasy N-S

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Kielce dostały 231 mln zł na poprawę komunikacji. Będą nowe drogi

Prawo & Finanse

Tramwaje w Krakowie i Warszawie z dofinansowaniem unijnym

Komunikacja

Ruda Śląska: Jest umowa na dofinasowanie trasy N-S

Prawo & Finanse

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5