Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Solaris z umową na 41 tramwajów dla Lipska

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-03-26 14:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Solarisa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Solaris z umową na 41 tramwajów dla Lipska
mat. prasowe
Solaris zdobył kolejny kontrakt tramwajowy w Niemczech. Dzisiaj (26 marca) producent podpisał umowę ramową na dostawę 41 Tramino dla Lipska w latach 2016-2020. Na razie Solaris wyprodukuje pięć pojazdów.

Umowa ramowa zawarta z przewoźnikiem z Lipska zakłada wyprodukowanie łącznie 41 tramwajów w latach 2016-2020. W tym roku przedsiębiorstwo Leipziger Verkehrsbetriebe (LVB) złożyło zamówienie na 5 pojazdów. Solaris jest w trakcie uzgodnień końcowych ws. specyfiki i wyglądu pojazdów. Pozostałe wozy, zgodnie z przyjętymi zapisami, mogą być zamówione w maksymalnie czterech transzach, z których każda dotyczy produkcji nie mniej niż 5 i nie więcej niż 16 sztuk.

– Zwycięstwo w prestiżowym przetargu na dostawę tramwajów do Lipska to ogromny sukces naszej firmy. Tym większy, iż o pozyskanie tego zamówienia konkurowaliśmy ze światowymi koncernami. Co najważniejsze, o wygranej decydowała nie tylko i wyłącznie cena, zaważyły tu przede wszystkim innowacyjne rozwiązania techniczne, jakie zaoferowaliśmy w Tramino dla Lipska. Nie bez znaczenia były także dobre referencje dla naszych tramwajów, które już są obecne na rynku niemieckim – w Jenie i Brunszwiku – podkreśla Solange Olszewska, prezes Solaris Bus&Coach.

Solarisy Tramino, których dostawa do Lipska rozpocznie się w roku 2016, to tramwaje przystosowane do nietypowego rozstawu torów o szerokości 1458 mm. Pojazdy będą miały szerokość 2,3 m i długość poniżej 45 m. W co najmniej 65% będą niskopodłogowe, bez żadnych stopni wewnątrz. Zabiorą na pokład ponad 200 pasażerów, w tym również podróżujących niepełnosprawnych ruchowo, dla których zaprojektowano specjalnie przystosowaną do ich potrzeb przestrzeń.

– W stale rozwijającym się Lipsku komunikacja publiczna staje się kwestią, która nabiera coraz większego znaczenia. Tylko poprzez ciągłe inwestowanie w atrakcyjny i komfortowy transport publiczny możemy odpowiedzieć na wyzwania, jakie stoją przed naszym wciąż zmieniającym się miastem, które jednocześnie jest ważnym europejskim centrum targowym. Zamówienie na nowe tramwaje do Lipska jest kolejnym istotnym krokiem w tym obszarze – oznajmia Uwe Albrecht, burmistrz Lipska ds. Gospodarki.

W Polsce Solaris dostarczył tramwaje dla Poznania (45) i jest w trakcie produkcji pojazdów dla Olsztyna (15). Jeden jeździ też testowo po Krakowie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Solaris, mocny w autobusach, jest potęgą trolejbusową

Komunikacja

Solaris, mocny w autobusach, jest potęgą trolejbusową

Jakub Dybalski 16 kwietnia 2015

Dwa pierwsze Tramino wożą pasażerów w Brunszwiku

Komunikacja

Dwa pierwsze Tramino wożą pasażerów w Brunszwiku

Witold Urbanowicz 15 kwietnia 2015

Pierwsze Tramino dla Olsztyna już w maju

Komunikacja

Pierwsze Tramino dla Olsztyna już w maju

Martyn Janduła 30 marca 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5