Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Solaris dostarczy krótkie i długie autobusy do Gliwic

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-08-01 14:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Solaris dostarczy krótkie i długie autobusy do Gliwic
fot. iWimix, lic. CC BY-SA 4.0
PKM w Gliwicach wreszcie rozstrzygnęło dwa przetargi na dostawy czterech autobusów 12-metrowych i 12 autobusów przegubowych. Zamawiający, po wcześniejszych niepowodzeniach, związanych z brakiem chętnych lub drogimi ofertami, zaakceptował propozycje złożone przez Solarisa. PKM wyda na ten cel ponad 23 mln zł brutto.

Przedmiotem jednego z przetargów jest dostawa czterech nowych autobusów dwuosiowych o długości 11,8-12,1 m. Pojazdy mają pomieścić co najmniej 91 podróżnych, z czego min. 25% na miejscach siedzących. Do co najmniej ośmiu siedzeń powinien być dostęp z poziomu niskiej podłogi. Pojazd powinien posiadać drzwi w układzie 2-2-2. Wymagany jest silnik o mocy co najmniej 200 kW. Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, bezprzewodowy internet dla pasażerów, co najmniej sześć gniazd USB do ładowania urządzeń mobilnych, monitoring, kasowniki, system elektronicznej informacji pasażerskiej oraz nagłośnienie.

Jedyną ofertę złożył Solaris, który zaoferował kwotę w wysokości 4,8 mln zł brutto. Kwota ta nieznacznie przekraczała budżet zamawiającego, który jednak postanowił dołożyć pieniądze i dzisiaj wybrał tę ofertę. Na dostawy przeznaczono 260 dni. Pierwszy autobus powinien przyjechać do Gliwic nie wcześniej niż w styczniu 2019 r.

Przedmiotem drugiego, również powtórzonego przetargu jest zakup 12 nowych autobusów przegubowych o długości 17,5-18,75 m (+/-0,10 m). Pojemność określono na co najmniej 141 osób, z czego 25% mają stanowić miejsca siedzące (w tym co najmniej 12 dostępnych z poziomu niskiej podłogi). Wymagane są drzwi w układzie 2-2-2-2 oraz silnik o maksymalnej mocy netto co najmniej 235 kW. Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, bezprzewodowy internet dla pasażerów, co najmniej siedem gniazd USB do ładowania urządzeń mobilnych, monitoring, kasowniki, system elektronicznej informacji pasażerskiej oraz nagłośnienie.

Również i w tym przetargu jedyną ofertę złożył Solaris. Opiewa ona na kwotę 18,6 mln zł, przekraczając budżet o niespełna milion zł. PKM zdecydowało się jednak dołożyć środki i wybrać dziś (1 sierpnia) tę ofertę. Autobusy mają zostać dostarczone do Gliwic w ciągu 260 dni od podpisania umowy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gliwice z ofertą Solarisa na solówki

Komunikacja

Gliwice z ofertą Solarisa na solówki

Witold Urbanowicz 22 lipca 2018

Gliwice. Tylko Solaris chce dostarczyć autobusy przegubowe dla PKM

Prawo & Finanse

Gliwice. Tylko Solaris chce dostarczyć autobusy przegubowe dla PKM

Jakub Dybalski 11 lipca 2018

Gliwice kupują cztery solówki

Komunikacja

Gliwice kupują cztery solówki

Witold Urbanowicz 30 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5