Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Solaris dostarczy elektrobusy i trolejbusy do Francji?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
13-04-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Solaris

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Solaris dostarczy elektrobusy i trolejbusy do Francji?
fot. Solaris Bus & Coach
Solaris Bus & Coach został wybrany jako potencjalny dostawca autobusów elektrycznych i trolejbusów do Francji. Związek Publicznych Grup Zakupowych UGAP wybrał dwa szczególne modele z bezemisyjnego portfolio producenta: Trollino 18 i Urbino 18 electric, które będą odtąd dostępne dla przewoźników bez dodatkowej procedury przetargowej. Pojazdy zostały umieszczone w katalogu francuskiej grupy zakupowej na okres 24 miesięcy, z możliwością wydłużenia okresu obowiązywania umowy.

W drugiej połowie marca podpisana została umowa ramowa w ramach przetargu „Pojazdy komunikacji miejskiej z napędem elektrycznym typu minibus, autobusy i mini samochody do pozyskania, wariantów i realizacji usług dodatkowych”, ogłoszonego przez UGAP (L'Union des groupements d'achats publics, Związek Publicznych Grup Zakupowych). W ramach przetargu wybrano producentów oferujących pojazdy w ośmiu różnych kategoriach. W obszarze pojazdów przegubowych z silnikami elektrycznymi o długości 17-19 metrów wpłynęło 10 ofert, spośród których wybrano 4 partnerów handlowych. Solaris Bus & Coach został wskazany jako możliwy dostawca dwóch zeroemisyjnych modeli: Trollino 18 i Urbino 18 electric. Kryteriami oceny składanych ofert była cena, wartość techniczna, koszty użytkowania, jakość obsługi oraz wykonanie produktu w zakresie respektowania zrównoważonego rozwoju.

– Jesteśmy dumni, że uzyskaliśmy referencje od UGAP. Bardzo cieszymy się na możliwość oferowania dwóch modeli z naszego szerokiego portfolio bezemisyjnych pojazdów: przegubowego trolejbusu Trollino 18 oraz przegubowego autobusu elektrycznego Urbino 18 electric. Francja to jeden z rynków, na których nasza firma chce w sposób szczególny rozwinąć działania sprzedażowe w najbliższych latach. Tym bardziej doceniamy możliwość bezpośredniego zaprezentowania naszych doskonałych, nowoczesnych produktów – powiedział Olivier Michard, Członek Zarządu ds. Sprzedaży, After Sales i Marketingu.

L'Union des groupements d'achats publics (UGAP) to francuska instytucja publiczna, będąca centralnym organem nadzorującym zakupy publiczne w kraju. Podlega podwójnemu nadzorowi, ministra właściwego ds. budżetu i ministra właściwego ds. edukacji narodowej. UGAP służy nabywcom publicznym doradztwem z zakresu zamówień publicznych oraz oferuje szeroką gamę produktów i usług wyselekcjonowanych zgodnie z Kodeksem Zamówień Publicznych.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Solaris dostarczy co najmniej 90 autobusów wodorowych do Wenecji

Komunikacja

Solaris dostarczy co najmniej 90 autobusów wodorowych do Wenecji

Redakcja/inf. pras./inf. własna 12 września 2023

Jakich elektrobusów jest w Polsce najwięcej?

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Solaris dostarczy co najmniej 90 autobusów wodorowych do Wenecji

Komunikacja

Solaris dostarczy co najmniej 90 autobusów wodorowych do Wenecji

Redakcja/inf. pras./inf. własna 12 września 2023

Jakich elektrobusów jest w Polsce najwięcej?

Prawo & Finanse

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5