Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Solaris dostarczy co najmniej 90 autobusów wodorowych do Wenecji

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
12-09-2023
Ostatnia modyfikacja:
12-09-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Solaris Bus&Coach

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Solaris dostarczy co najmniej 90 autobusów wodorowych do Wenecji
fot. Solaris Bus & Coach
Solaris zdobył właśnie kolejne duże zamówienie dotyczące dostaw autobusów wodorowych. Producent dostarczy co najmniej 90 autobusów wodorowych do Wenecji. 75 z nich będzie w wersji 12 metrowej i 15 w wersji przegubowej. Kontrakt zakłada także tzw. opcję zwiększenia zamówienia, o kolejne 18 sztuk.

AVM zamówiło właśnie w firmie Solaris 75 sztuk Urbino hydrogen w wersji 12-metrowej oraz 15 sztuk przegubowych Urbino 18 hydrogen. Zgodnie z umową pojazdy będą dostarczane do Wenecji sukcesywnie, począwszy od listopada 2025 roku. Dostawy zakończą się w pierwszych tygodniach 2026 roku.

Warto przypomnieć, że w Wenecji i okolicach kursuje już 30 bateryjnych Solarisów Urbino 12 electric oraz 4 wodorowe Urbino 12 hydrogen.

Nowym rozwiązaniem w autobusach wodorowych dla AVM będą zawory tankowania wodoru po obu stronach autobusów nad przednim nadkolem.

Zgodnie z kontraktem zamówienie 90 sztuk wodorowców może zostać rozszerzone o tak zwaną opcję, która może oznaczać domówienie dodatkowych 13 pojazdów dwunastometrowych oraz 5 przegubowych.

W ostatnich dniach Solaris pozyskał też spore zamówienia na nowe autobusy wodorowe z Bolonii czy Kolonii.


Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5