Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Solaris dostarczy 8 elektrobusów do Szczecina

Dalej Wstecz
Autor:

Magdalena Romanowska

Data publikacji:
2020-08-12 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. UM Szczeicn / inf. własne

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Solaris dostarczy 8 elektrobusów do Szczecina
fot. Solaris
Solaris za ponad 32 mln zł dostarczy 8 elektrycznych autobusów przegubowych. Miasto Szczecin rozstrzygnęło przetarg na zakup nowych pojazdów.

Jak informowaliśmy w lipcu, oferta Solarisa była jedyną, która wpłynęła w rozpisanym przez miasto Szczecin przetargu. Firma wyceniła dostawy na 32,344 mln zł brutto. To powyżej budżetu określone na kwotę 29,583 mln zł brutto. Miasto zdecydowało się jednak na przyznanie Solarisowi tej inwestycji.

Zakup objęty będzie dofinansowaniem w ramach projektu pn. „Zakup bezemisyjnego taboru autobusowego wraz z infrastrukturą” - Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, działanie 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach. Wysokość dofinansowania to 20, 404 mln zł.

W ramach zamówienia mają zostać zakupione fabrycznie nowe, niskopodłogowe, przegubowe autobusy zeroemisyjne o napędzie elektrycznym. Zgodnie ze specyfikacją dostarczone pojazdy powinny mieć m.in.: maksymalnie 18,1m długości; pojemność całkowitą na 120 osób; system odzyskiwania energii podczas hamowania i jazdy z góry i wykorzystania jej do doładowania magazynu energii; możliwość ładowania plug-in lub poprzez pantograf.

Oświetlenie kabiny pasażerskiej ma być wykonane w technologii LED, ponadto znajdą się w niej ładowarki USB oraz system informacji dla pasażerów. W ramach zamówienia, dostawca będzie musiał przeszkolić kierowców oraz techników odpowiedzialnych za naprawy i obsługę autobusów.

Termin wykonania zamówienia to maksymalnie do 392 dni od dnia zawarcia umowy. Zgodnie ze złożoną ofertą koszt zakupu 8 autobusów wyniesie 32,344 mln zł. Zużycie energii producent określił na „niższe bądź równe 1,40 kWh/km”.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Elektromobilne Opole. Miasto zamawia nowe elektrobusy

Mobilność

Elektromobilne Opole. Miasto zamawia nowe elektrobusy

Magdalena Romanowska 12 sierpnia 2020

Jest umowa PKM Katowice z Solarisem na dostawę 5 elektrobusów

Komunikacja

Jest umowa PKM Katowice z Solarisem na dostawę 5 elektrobusów

Magdalena Romanowska 11 sierpnia 2020

MPK Kraków z ofertami na dwa używane elektrobusy

Komunikacja

MPK Kraków z ofertami na dwa używane elektrobusy

Witold Urbanowicz 07 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5