Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Solaris dostarczy 10 trolejbusów MetroStyle do Arnhem w Holandii

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
26-09-2022
Ostatnia modyfikacja:
02-12-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Solaris

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Solaris dostarczy 10 trolejbusów MetroStyle do Arnhem w Holandii
mat. Solaris
Firma Solaris podpisała kontrakt z niderlandzkim operatorem Hermes, należącym do Transdev/Connexxion, na dostawę dziesięciu Trollino 18 w stylistyce MetroStyle. Pojazdy trafią do miasta Arnhem w pierwszej połowie 2024 roku i będą to pierwsze trolejbusy marki Solaris w Holandii.

Solaris od wielu lat współpracuje z operatorem Hermes, będącym częścią grupy Transdev Netherlands. Ponad 150-tysięczne miasto Arnhem położone nad Dolnym Renem, jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, naukowym oraz kulturalnym. Dziesięć nowoczesnych Trollino 18, które dostarczy Solaris, pozwoli rozbudować sieć komunikacyjną pomiędzy Uniwersytetem w Arnhem i Uniwersytetem w Wageningen. Będą to pierwsze trolejbusy Solarisa w Niderlandach.

Pojazdy będą się wyróżniać wyrazistą stylistyką MetroStyle. Jest to design opracowany przez Solarisa w odpowiedzi na najnowsze trendy w branży transportu publicznego. Pierwszym pojazdem Solarisa zbudowanym w nowej odsłonie było Trollino 24 zaprezentowane podczas Busworld Europe 2019 w Brukseli.

– Jesteśmy dumni z tego, że Solarisy Trollino 18 już wkrótce trafią do Arnhem. Jest to jedyne holenderskie miasto, korzystające z trakcji trolejbusowej. Jest nam więc szczególnie miło, że jego mieszkańcy już niedługo będą mogli podróżować najnowocześniejszymi trolejbusami Solarisa – powiedział Wil Willems, dyrektor zarządzający Solaris Netherlands.Szczególną cechą trolejbusów, które zamówiło Hermes, jest to, że będą mogły kursować na trasach bez sieci trakcyjnej. Będzie to możliwe za sprawą baterii trakcyjnych o pojemności około 90 kWh. Dzięki nim pojazdy będą w stanie pokonać dystans do kilkudziesięciu kilometrów bez konieczności korzystania z sieci trakcyjnej. Baterie będą ładowane z wykorzystaniem technologii „in motion charging”, bezpośrednio w czasie jazdy z wykorzystaniem trakcji trolejbusowej. Solarisy Trollino 18 będą wyposażone w elektryczny silnik o mocy 240 kW.

Komfortowe, klimatyzowane przestrzenne wnętrza trolejbusów będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. dzięki dwóm funkcjonalnym przestrzeniom dla wózków inwalidzkich. Dodatkowo pojazdy zostaną wzbogacone o szereg nowoczesnych rozwiązań – ładowarki urządzeń mobilnych USB, system informacji pasażerskiej czy monitoring, które nie tylko zwiększą przyjemność jazdy, ale i bezpieczeństwo. Wśród nich znajdzie się Mobileye Shield+, system ostrzegający – zarówno akustycznie, jak i wizualnie – przed obiektami znajdującymi się w tzw. martwym polu widzenia kierowcy. Lepszą widoczność zapewnią kierowcy kamery zamiast lusterek bocznych, przekazujące obraz na ekrany wewnątrz pojazdu. Nowatorska konstrukcja urządzenia MirrorEye pozwala – wśród wielu innych zalet – zmniejszyć szerokość pojazdu.

Pierwsze Solarisy trafiły do Holandii w 2017 roku, kiedy to przewoźnik Transdev zamówił 40 przegubowych Solarisów Urbino 18. Od tego czasu flota Solarisów kursujących po holenderskich miastach i regionach wzbogaciła się o 26 pojazdów, w tym 20 autobusów wodorowych. Trolejbusy znajdują się w ofercie Solarisa od 2000 roku. Do tej pory dostarczono blisko 2 tys. pojazdów tego typu do 60 miast z 18 krajów.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5