Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Sochaczew z jedną ofertą na autobusy spalinowe i elektryczne

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-03 11:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sochaczew z jedną ofertą na autobusy spalinowe i elektryczne
fot. WU
Miasto Sochaczew otworzyło oferty w przetargu na zakup trzech autobusów elektrycznych oraz dwóch spalinowych, które pomieszczą min. 80 podróżnych. Wystartował jedynie Solaris. Pierwsze pojazdy powinny zostać dostarczone jeszcze w tym roku, jeśli miasto zdecyduje się dopłacić do zakupu.

Przedmiotem pierwszej części jest dostawa trzech elektrobusów o długości 9-12 m, które pomieszczą min. 80 podróżnych, w tym 22 na miejscach siedzących. Zaplanowano trzy pary drzwi dwuskrzydłowych. Pojazdy mają być wyposażone w porty USB z podwójnym gniazdem do ładowania urządzeń mobilnych, klimatyzację, elektroniczną informację pasażerską, automatyczną informację zapowiedzi, kasowniki, monitoring.

Pojazdy powinny być wyposażone w silnik bądź silniki elektryczne o mocy min. 160 kW. Wymagane są magazyny energii elektrycznej o pojemności minimum 200 kWh, pozwalające na przejechanie przez autobus min. 150 km. Założono ładowanie magazynu energii autonomiczną ładowarką o mocy minimum 40 kW. Pełne naładowanie magazynu energii powinno nastąpić w czasie max 6 godzin. Zgodnie ze specyfikacją zamówienia przewidziano stację ładowania autonomiczną, zainstalowaną w autobusie.

W tej części wystartował jedynie Solaris, który wycenił ofertę na 7,742 mln zł brutto. To więcej, niż przewidywał budżet, określony na kwotę 6,413 mln zł brutto. Solaris zaoferował 72 miesiące gwarancji na magazyny energii.

Druga część obejmuje dostawę dwóch autobusów spalinowych. Długość pojazdów określono na 9,5-10,5 m, a pojemność na 80 pasażerów, w tym min. 22 na miejscach siedzących. Wymagane są trzy pary drzwi dwuskrzydłowych oraz silnik o mocy od 170 do 220 kW. Pojazdy również mają być wyposażone w porty USB z podwójnym gniazdem do ładowania urządzeń mobilnych, klimatyzację, elektroniczną informację pasażerską, automatyczną informację zapowiedzi, kasowniki, monitoring.

O zamówienie ubiega się wyłącznie Solaris, który jest gotów dostarczyć pojazdy za 2,384 mln zł brutto. Również w tym przypadku oferta przekracza budżet, określony ba kwotę 2,088 mln zł brutto.

Autobusy elektryczne mają zostać dostarczone do końca kwietnia 2020 r., a spalinowe – do końca listopada 2019 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań. Kórnik i Zaniemyśl objęte komunikacją miejską

Komunikacja

Poznań. Kórnik i Zaniemyśl objęte komunikacją miejską

jd/inf. pras. 03 czerwca 2019

Sochaczew na zakupach. Pięć autobusów, w tym trzy elektrobusy

Komunikacja

Sochaczew na zakupach. Pięć autobusów, w tym trzy elektrobusy

Witold Urbanowicz 19 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5