Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Słupsk unieważnił przetarg bo… ma zepsutą skrzynkę ePUAP

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2020-02-13 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Słupsk unieważnił przetarg bo… ma zepsutą skrzynkę ePUAP
fot. MZK Słupsk
Miejski Zakład Komunikacji w Słupsku poinformował o unieważnieniu przetargu na pięć autobusów jeszcze przed planowanym na marzec otwarciem ofert. Przyczyna jest nietypowa i leży po stronie zamawiającego – zepsuta skrzynka ePUAP.

Wspomniany ePUAP to zestandaryzowana platforma do kontaktów między zamawiającym, a ewentualnymi oferentami. Jeśli nie działa, nie ma formalnie możliwości np. zadania pytania. W Słupsku uznano, że to powód do unieważnienia przetargu. Konkretnie chodzi o „niemożliwą do usunięcia wadę uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego”.

W Słupsku najpewniej szybko zostanie rozpisany nowy przetarg, rzecz jasna jak tylko skrzynka zostanie naprawiona. MZK chce kupić pięć autobusów o standardowym napędzie i długości 12 m. Urzędnicy planowali, że trafią do miasta jeszcze w tym roku.

To nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie, gdy przetarg jest unieważniany z powodu, dość nietypowej przyczyny. W Tychach w 2018 r. unieważniono przetarg, bo zamawiający zapowiedział, że będzie się z oferentami kontaktował przez ePUAP, ale zapomniał… że nie ma tam konta. Powtórzony przetarg też unieważniono, bo oprogramowanie na komputerze przewoźnika nie poradziło sobie z otwarciem wszystkich ofert. W Kleszczewie zapomniano poinformować o przesunięciu terminu składania ofert przez miniPortal.

Z kolei w Bytowie niedawno przetarg trzeba było powtarzać z winy obu oferentów. Jeden złożył ofertę, której nie dało się rozszyfrować, drugi złożył niekompletną – zawieruszyła się strona z deklarowaną gwarancją.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz: Solaris pokonuje EvoBusa

Komunikacja

Bydgoszcz: Solaris pokonuje EvoBusa

Witold Urbanowicz 13 lutego 2020

Kraków kupuje autobusy midi i mini

Przestrzeń

Kraków kupuje autobusy midi i mini

Witold Urbanowicz 13 lutego 2020

Gliwice. Przetarg na 10 autobusów: Wygrywa Solaris, MAN wyrzucony

Przestrzeń

Gliwice. Przetarg na 10 autobusów: Wygrywa Solaris, MAN wyrzucony

Witold Urbanowicz 12 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5