Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Słupsk podwyższa ceny komunikacji miejskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-05-26 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Słupsk podwyższa ceny komunikacji miejskiej
fot. Michał Szymajda
Słupsk dołączył do grona miast, które postanowiło podnieść ceny biletów na komunikację miejską z powodu znacznej inflacji i wzrostu kosztów funkcjonowania miejskich autobusów. Podwyżka wchodzi w życie 1 lipca.

Kilka dni temu informowaliśmy o możliwości podwyżek cen biletów na komunikację miejską, jaka może mieć miejsce w Gorzowie Wielkopolskim. Tamtejsze władze skłaniają się ku takiemu rozwiązaniu z powodu ciągle rosnących kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej, a także znacznej inflacji i ogromnego wzrostu cen paliw. Wcześniej na podobne rozwiązania zdecydowały się inne samorządy.

Teraz do grona miast, gdzie wzrosną ceny komunikacji miejskiej, dołączy także Słupsk, ponieważ tamtejsza rada miasta przegłosowała właśnie zmiany cennika przewozowego. Obecnie za normalny bilet jednorazowy lub 30-minutowy zapłacimy 2,5 złotego. Po zmianach kwota ta wzrośnie maksymalnie o złotówkę, do 3,5 złotego, lecz zwiększy się także czas, w trakcie którego będzie można podróżować na tym bilecie. Zamiast 30 minut, pasażer będzie mógł teraz jeździć nawet godzinę.

Podwyżka obejmie także bilety dobowe, z 7 do maksymalnie 8 złotych za bilet normalny, a także bilety okresowe. Imienny bilet miesięczny będzie teraz kosztował maksymalnie 94 złote, a przed zmianami kwota ta wynosiła 74 złote.

Stawki maksymalne nie oznaczają dokładnego cennika biletowego, lecz podają tylko maksymalny zakres cen. W przypadku Słupska ostateczny cennik biletowy ma zostać ustalony przez prezydentkę miasta, Krystynę Danilecką-Wojewódzką, która zapowiedziała, iż zostanie on zawarty w specjalnie wydanym zarządzeniu, o czym informuje Głos Pomorza. Ceny mają być niższe niż maksymalne zakresy przyjęte przez radę miasta. Kiedy pojawi się prezydenckie rozporządzenie? Na ten moment nie jest to wiadome.

Jak podaje Głos Pomorza, na sesji rady miasta konieczność wprowadzenia podwyżek była uargumentowana znacznym wzrostem cen, a także rosnącymi kosztami funkcjonowania całej komunikacji miejskiej. Radni przypominali też o tym, iż miejski przewoźnik, a więc MZK Słupsk, jest w słabym stanie finansowym, a podwyżka ma pomóc w dalszym finansowaniu przewozów.

Podwyżki wejdą w życie od 1 lipca bieżącego roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Słupsk wybrał dostawcę elektrobusów

Komunikacja

Słupsk wybrał dostawcę elektrobusów

Witold Urbanowicz 18 marca 2022

MZK Słupsk z dwiema ofertami na elektrobusy

Komunikacja

MZK Słupsk z dwiema ofertami na elektrobusy

Witold Urbanowicz 04 marca 2022

MZK Słupsk z przetargiem na 6 elektrobusów

Prawo & Finanse

MZK Słupsk z przetargiem na 6 elektrobusów

Jakub Rösler 21 stycznia 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5