Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Słowenia wprowadza bilet multimodalny, czyli na wszystko

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2016-08-29 11:13
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Słowenia wprowadza bilet multimodalny, czyli na wszystko
fot. Żiga, domena publicznaDworzec kolejowy i autobusy w Lublanie
1 września w Słowenii zostanie uruchomiony system zintegrowanego transportu pasażerskiego (IPPT), który umożliwi użytkownikom swobodne korzystanie z różnych typów komunikacji publicznej bez potrzeby zakupu oddzielnych biletów. W jego ramach możliwe będzie skorzystanie z różnych środków transportu miedzy miastami oraz w Lublanie i Mariborze.

Bilet pasażerskiej komunikacji multimodalnej pozwala zintegrować wykorzystanie regularnych połączeń kolejowych i autobusowych połączeń międzymiastowych w Słowenii oraz transport miejski w dwóch największych miastach tego kraju. W praktyce oznacza to, że w Słowenii pasażer może wybrać środek transportu, z którego będzie korzystać na danej trasie w oparciu o jedną kartę. – To końcowy etap skomplikowanego, 15-miesięcznego przedsięwzięcia zarządzonego przez ministra infrastruktury – powiedział Bostjan Koren, dyrektor Slovenian Railways - Passenger transport, wiodącego partnera w projekcie IPPT.

Z biletu pasażerskiej komunikacji multimodalnej będzie można korzystać w autobusach i pociągach kursujących w miastach i na połączeniach międzymiastowych od 1 września 2016 roku. W pierwszym etapie zostanie wprowadzony pojedynczy, subsydiowany bilet dla uczniów, studentów oraz uczących się dorosłych – To najliczniejsza grupa użytkowników komunikacji publicznej. Dlatego też zdecydowaliśmy się właśnie im zaoferować usługę biletu pasażerskiej komunikacji multimodalnej. W późniejszym terminie system zostanie rozbudowany o produkty IPPT dedykowane innym kategoriom użytkowników komunikacji publicznej w Słowenii - powiedziała Suzana Habjanič ze służby na rzecz mobilności zrównoważonej i polityki transportowej słoweńskiego Ministerstwa Infrastruktury.

System IPPT bazuje na rozwiązaniach informacyjnych umożliwiających automatyczne pobieranie opłat za przejazdy i elektroniczne zarządzanie danymi znajdującymi się w systemie. Portal informacyjny oprócz wspierania usługi, umożliwia planowanie przejazdów, jak również zapewnia pasażerom informacje o wykorzystaniu i działaniu systemu, punktach sprzedaży, a także dostęp do formularzy elektronicznych. 85 proc. całkowitej wartości projektu wdrożenia zintegrowanego pasażerskiego transportu publicznego (IPPT) została sfinansowana ze środków europejskich.

Źródło: Slovenian Railways - Passenger transport/Centrum Prasowe PAP

O tym dlaczego warto pojechać do Lublany i o niezwykłych zmianach jakie przechodzi miasto, przeczytacie tutaj.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa naprawia luki w ulgach. Opozycjoniści z 50 proc.

Komunikacja

Warszawa naprawia luki w ulgach. Opozycjoniści z 50 proc.

jd/inf. pras. 30 sierpnia 2016

MPK Łódź: Kolejny kanał dystrybucji biletów

Komunikacja

MPK Łódź: Kolejny kanał dystrybucji biletów

Roman Czubiński 19 lipca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5