Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

SKM Trójmiasto z umową na projekt Centrum: monitoring, informacja pasażerska i Gdynia Główna

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-02-11 13:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

SKM Trójmiasto z umową na projekt Centrum: monitoring, informacja pasażerska i Gdynia Główna
fot. SKM Trójmiasto
Spółka PKP SKM Trójmiasto podpisała umowę na rozbudowę i zintegrowanie systemów monitorowania bezpieczeństwa oraz zarządzania informacją pasażerską na całej linii 250. Zakres prac obejmuje także modernizację peronów i infrastruktury torowej Gdyni Głównej. Wyremontowany i przebudowany zostanie także tzw. dworzec podmiejski w Gdyni z poszanowaniem jego zabytkowego charakteru. Prace potrwają do 2023 r.

Przedmiotem sporego zamówienia jest rozbudowa i zintegrowanie systemów monitorowania bezpieczeństwa oraz zarządzania informacją pasażerską na całej linii 250. Na peronach zostaną wymienione lub (tam, gdzie ich nie ma) zamontowane kamery oraz tablice informacyjne.

Zakres prac obejmuje także modernizację peronów i infrastruktury torowej Gdyni Głównej. Jak informuje SKM, na peronie zostaną wymienione płyty krawędziowe oraz nawierzchnia, poszycie wiaty zostanie wymienione, a konstrukcja oczyszczona i pomalowana. Przystanek zostanie dostosowany do potrzeb pasażerów o ograniczonej możliwości poruszania się.

Wyremontowany i przebudowany zostanie także tzw. dworzec podmiejski w Gdyni z poszanowaniem jego zabytkowego charakteru. Odzyska dawny blask, znikną też przylegające do niego przybudówki. W czasie robót podróżni będą korzystać z obiektu tymczasowego. Na przebudowanym dworcu znajdzie się centrum zarządzania systemami na linii SKM – w tym monitoringu i systemu informacji pasażerskiej.

Historia wyboru wykonawcy jest długa. W sumie rozpisano trzy przetargi, z czego pierwszy w 2018 r. Dwa pierwsze postępowania unieważniono z uwagi na przekroczenie budżetu. Trzecie postępowanie rozstrzygnięto we wrześniu zeszłego roku, ale odwołania opóźniły zawarcie kontraktu.

Ostatecznie udało się i SKM podpisało umowę z wybranym wykonawcą – konsorcjum firm T4B (Warszawa) i Maxto Technology (Modliczka). Jej wartość to 62,361 mln zł. Zamówienie jest realizowane w formule projektuj i buduj. Wykonawca będzie miał na prace projektowe 14 miesięcy od podpisania umowy. Inwestycja powinna zostać zakończona do końca marca 2023 roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5