Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

SKM Trójmiasto z kolejnym podejściem do monitoringu, informacji pasażerskiej i Gdyni Głównej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-04-15 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

SKM Trójmiasto z kolejnym podejściem do monitoringu, informacji pasażerskiej i Gdyni Głównej
mat. SKM Trójmiasto
Spółka PKP SKM Trójmiasto po raz kolejny powtarza spory przetarg na rozbudowę i zintegrowanie systemów monitorowania bezpieczeństwa oraz zarządzania informacją pasażerską na całej linii 250. Zakres prac obejmuje także modernizację peronów i infrastruktury torowej Gdyni Głównej. Wyremontowany i przebudowany zostanie także tzw. dworzec podmiejski w Gdyni z poszanowaniem jego zabytkowego charakteru. Szacowana wartość zamówienia to 48,3 mln zł netto.

Przedmiotem zamówienia jest realizacja – w formule projektuj i buduj – zintegrowanego systemu monitorowania bezpieczeństwa oraz zarządzania informacją na linii kolejowej nr 250, a także modernizacją budynku dworca podmiejskiego w Gdyni oraz peronu SKM na stacji Gdynia Główna.

To już kolejne postępowanie na wykonanie prac. Pierwszy przetarg ogłoszono w kwietniu 2018 r., a następny – po roku. Postępowania zakończyły się jednak fiaskiem z uwagi na znaczne przekroczenie budżetu. O zakresie prac pisaliśmy szczegółowo tutaj.

Termin składania ofert mija 1 czerwca. O wyborze zdecydują cena (90%), czas zamknięć torowych całodobowych (5%) oraz długość gwarancji jakości i rękojmi za wady systemu integrującego PSIM (5%).

Wykonawca ma dostarczyć dokumentację projektową wraz z pozwoleniami na budowę w terminie do 14 miesięcy od zawarcia umowy. Całe zamówienie ma zostać zrealizowane natomiast do końca października 2022 r. Wartość zamówienia szacowana jest na 40,3 mln zł netto.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Trójmiasto. Będzie wspólny bilet za 150 zł!

Komunikacja

Trójmiasto. Będzie wspólny bilet za 150 zł!

Jakub Dybalski 11 lutego 2020

Linia SKM przedłużona na południe Gdańska? Jest list intencyjny

Przestrzeń

Linia SKM przedłużona na południe Gdańska? Jest list intencyjny

Natalia Gawlik 28 listopada 2019

Kolej podmiejska. Co Trójmiasto i Warszawa robią dobrze

Komunikacja

Kolej podmiejska. Co Trójmiasto i Warszawa robią dobrze

Jakub Dybalski 25 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5