Partnerzy serwisu:
Komunikacja

SKM Trójmiasto planuje zakup 10 ezt-ów, by zastąpić min. 20 EN57

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
23-11-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
SKM Trójmiasto planuje zakup 10 ezt-ów, by zastąpić min. 20 EN57
fot. RK
Trójmiejska SKM, która odgrywa niezwykle istotną rolę w aglomeracji, ma jeszcze sporo do zrobienia w kwestii unowocześniania taboru. – W tym roku do ruchu wprowadziliśmy dwa nowe, dwuczłonowe pojazdy. Mamy nadzieję, że to światełko w tunelu, które spowoduje, że za chwilę będziemy widzieli błysk i będziemy mogli w niedalekiej przyszłości kupić 10 wieloczłonowych pojazdów trakcyjnych – mówił podczas Kongresu Kolejowego Maciej Lignowski, prezes PKP SKM Trójmiasto. Zakupy planuje też samorząd wojewódzki.

Zdecydowany trzon taboru, będący w posiadaniu spółki PKP SKM Trójmiasto, to stare jednostki EN57 i EN71. – Tych pojazdów mamy ponad 50. Bez naszej ostatniej inwestycji taborowej, to jest modernizacji 22 pojazdy w poprzedniej perspektywie unijnej, trudno byłoby w ogóle mówić o najbliższych latach – mówi Maciej Lignowski, prezes spółki.

Wyłączając pojazdy użyczone przez samorząd do obsługi niezelektryfikowanej linii PKM, udział nowych jednostek w taborze spółki jest niezwykle skromny. – Dzięki oszczędnościom, które wygenerował nasz projekt unijny, udało nam się w tym roku do ruchu włączyć dwa nowe pojazdy, składające się z dwóch członów, które wyprodukował Newag – mówi Lignowski. Spółka chciałaby to zmienić w najbliższych latach. – Mamy nadzieję, że to światełko w tunelu, które spowoduje, że za chwilę będziemy widzieli błysk i będziemy mogli w niedalekiej przyszłości kupić 10 wieloczłonowych pojazdów trakcyjnych – mówi szef SKM.

Na razie nie wiadomo jak długie będą to pociągi. – Nie chciałbym dzisiaj definiować, czy będą to 5- czy 7-członowe pojazdy, gdyż kończymy studium wykonalności dla tego projektu i liczymy na to, że opracowanie wykaże ile członów powinno faktycznie być. Chcielibyśmy tymi pojazdami zastąpić co najmniej 20-22 starych, wysłużonych już pojazdów serii EN57 – mówi Maciej Lignowski.

Wiadomo też, że zakupy planuje samorząd wojewódzki. – Ostatnie zakupy w postaci 10 pojazdów dla obsługi PKM są niewystarczającą inwestycją. Przygotowujemy się do kolejnych zakupów w najbliższych latach. Jako samorząd jesteśmy właścicielem 51 pojazdów, w tym 24 ezt-ów. Mamy świadomość, że ta liczba jest niewystarczająca. Mamy chęć pozyskania 30 pojazdów – mówi Ryszard Świlski, członek zarządu samorządu województwa pomorskiego.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5