Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

SKM Trójmiasto: Montaż wyświetlaczy prawie na wszystkich peronach

Dalej Wstecz
Autor:

Paweł Rydzyński

Data publikacji:
2014-05-21 09:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

SKM Trójmiasto: Montaż wyświetlaczy prawie na wszystkich peronach
fot. Artur Andrzej, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
W tym roku na peronach SKM Trójmiasto zamontowany zostanie nowoczesny system informacji pasażerskiej. Obejmie on prawie wszystkie przystanki wzdłuż linii nr 250.

– Naszym celem jest wykonanie w tym roku projektu poprawy obsługi pasażerów poprzez modernizację systemu audiowizualnej informacji pasażerskiej na linii kolejowej nr 250 – informuje Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu i umów w SKM Trójmiasto.

Inwestycja zakłada wykonanie kompleksowego systemu audio-wizualnej informacji pasażerskiej na przystankach osobowych i stacjach zlokalizowanych wzdłuż linii nr 250, z wyłączeniem peronów, na których elektroniczne tablice informujące o bieżącym rozkładzie (w tym – o opóźnieniach) zostały zainstalowane w poprzednich latach, w ramach projektu „Rozwój Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście”. Elektroniczne tablice, które nie zostaną wymienione, funkcjonują obecnie na peronach Gdańsk Politechnika, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Żabianka AWFiS, Sopot Wyścigi, Sopot oraz Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana.

W ramach tegorocznej inwestycji, wyświetlacze pojawią się na wszystkich pozostałych peronach SKM zlokalizowanych wzdłuż linii 250, za wyjątkiem Gdyni Orłowa i Gdyni Cisowej. Peron w Cisowej przejdzie, w ramach innego projektu, remont jeszcze w tym roku; w ramach tego remontu, planowany jest też montaż audiowizualnej informacji pasażerskiej. Kompleksowy remont peronu w Orłowie planowany jest na kolejne lata.

W ramach poprawy SIP na linii 250, wymienione zostaną też wyświetlacze elektroniczne na stacji Gdynia Gł.: obecne wyświetlacze, zainstalowane przed kilkoma laty, pokazują jedynie podstawowy rozkład – nie informują o opóźnieniach.

– Dzięki inwestycji system odprawy i informacji pasażerskiej zostanie ujednolicony dla całej linii kolejowej nr 250, co znacząco wpłynie na poprawę obsługi pasażerów, w tym szczególnie pasażerów o ograniczonej możliwości poruszania się – dodaje Marcin Głuszek.

W ramach inwestycji rozbudowy SIP, planowane jest, m.in.: przygotowanie stanowiska obsługi systemu (zlokalizowanie centrum sterowania w obrębie stacji Gdynia Główna), zabudowa Modułu Zintegrowanego Systemu Informacji Pasażerskiej (ZSIP), w tym przede wszystkim: wyposażenie peronów w urządzenia elektronicznej informacji audiowizualnej dla podróżnych, tablice LCD, montaż nowych zegarów, słupków alarmowo-informacyjnych, tablic i gablot informacyjnych, monitoringu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
SKM Gdańsk Śródmieście: Jeden tor jest już gotowy

Przestrzeń

SKM Gdańsk Śródmieście: Jeden tor jest już gotowy

Paweł Rydzyński 20 sierpnia 2014

Metro odebrało system informacji. Będzie bardziej automatyczny

Komunikacja

Metro odebrało system informacji. Będzie bardziej automatyczny

Witold Urbanowicz 09 stycznia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5