Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Skierniewice z umową na dofinansowanie autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-27 17:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Skierniewice z umową na dofinansowanie autobusów
fot. MZK Skierniewice
Skierniewice podpisały dzisiaj umowę na dofinansowanie projektu zakupu 10 nowych autobusów kwotą w wysokości 6,1 mln zł, choć docelowe dofinansowanie ma wynieść 7,56 mln zł. Pierwsze nowe pojazdy mają się pojawić jesienią.

Dzisiaj Skierniewice podpisały z władzami województwa łódzkiego umowę na dofinansowanie ze środków unijnych zakupu nowych autobusów miejskich. Wysokość dofinansowania to 6,1 mln zł. – W zeszłym roku również ubiegaliśmy się o te środki, nie udało się. Konsekwencja w działaniu spowodowała, że w tym roku podpisujemy umowę na dofinansowanie. Nasz tabor to 24 autobusy, niektóre mają po dwadzieścia kilka lat, co wpływa na komfort i zanieczyszczenie powietrza. Nowe autobusy będą niskoemisyjne, poprawi się wygoda – mówi Krzysztof Jażdżyk, prezydent miasta.

– W ramach RPO dofinansowujemy 14 projektów komunikacyjnych na terenie województwa łódzkiego. Wartość dofinansowania to 7,5 mln zł. Brakuje niespełna 1,4 mln zł. Może się tak zdarzyć, że 2 maja będziemy przygotowywać aneks do umowy – mówi Joanna Skrzydlewska, wicemarszałek województwa łódzkiego. Jak wyjaśnia, wszystko zależy od kursu euro na nowy miesiąc.

Przetarg na zakup nowych autobusów właśnie trwa. – Jeżeli będą firmy produkujące autobusy złożą oferty, to w październiku tego roku powinniśmy mieć już pierwsze autobusy. W sumie będzie ich dziesięć – mówi Jażdżyk.

Projekt unijny Skierniewic obejmuje montaż sześciu tablic LED informacji pasażerskiej na najważniejszych przystankach. Jak informuje miasto, zmieni się także otoczenie bazy Miejskiego Zakładu Komunikacji. W ramach dofinansowania przewidziano zaprojektowanie i wykonanie przebudowy i remontu pomieszczeń hali napraw oraz pomieszczeniach socjalnych w siedzibie miejskiego przewoźnika. Odnowioną nawierzchnię zyska plac manewrowy, który zostanie odwodniony dzięki kanalizacji deszczowej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Skierniewice kupują 10 autobusów. Rusza przetarg

Komunikacja

Skierniewice kupują 10 autobusów. Rusza przetarg

Witold Urbanowicz 19 marca 2018

Skierniewice: Dużo nowości w komunikacji miejskiej

Komunikacja

Skierniewice: Dużo nowości w komunikacji miejskiej

Roman Czubiński 14 marca 2018

Łódzkie: Przybędzie autobusów niskoemisyjnych

Komunikacja

Łódzkie: Przybędzie autobusów niskoemisyjnych

Roman Czubiński 12 marca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5